Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 8, mértnem tudok más...

Windows 8, mértnem tudok más op rendszert bootoltatni? Olyan agresszívan egyből a 8 elindulni és nem tudok mit csinálni. Hiába nyomom a dell vagy f12-t semmi.

Figyelt kérdés
EGy hewlett p. 250-es
2014. aug. 30. 12:31
 1/6 A kérdező kommentje:

A telepítő lemez persze bennt van a meghajtóban..

Több éve 0-ról meg tudok magamnak oldani mindent. (rendszer telepítés, driverek de ez most nagyon kifogott rajtam, mért ilyen agresszív a 8-as?

2014. aug. 30. 12:32
 2/6 anonim ***** válasza:

A Windowsnak semmi köze hozzá, az oprendszer még a kanyarban sincs bootoláskor.

Rossz gombokat nyomkodsz nagy lelkesen.

2014. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ő de be sem hoz olyan képet amin írná fekete hátérrel hogy melyik gomb mit tud mint a régi normális gépeken? Am akkor mit nyomjak?
2014. aug. 30. 13:03
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es válaszoló!

Gyakorlatilag nincs köze, de sajnos az előtelepített laptopok UEFI Secure Boot opcióval ellátott BIOS-t kapnak, így gyakorlatilag semmi mást nem enged bebootolni.


Kérdező!


Ha van recovery gomb a laptopon, akkor azzal indítsd a gépet és lépj be onnan a BIOS-ba és állítsd át a Secure Boot opciót Disabledre.



Ha nincs olyan gomb, akkor a gépházból jutsz el oda ezt a leírást követve: [link]


Ez a leírás leginkább Linux használóknak szól, de értelemszerűen minden más is bootolható így.

Tesóm laptopja is ilyen és én sem tudtam bootolni semmivel, de ez alapján sikerült, úgyhogy tettem egy Linuxot az önző win mellé.

2014. aug. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom milyen gombot kéne nyomni külsőleg csak egy bekapcsoló gomb van rajta. HP 250...

Gépházat megnyitni nem szeretném mert garis a gép gondolom tele van pakolva tépőcimkékkel...

Akkor most mit tudok csinálni hogy ezt az előretelepített fost eltüntessem róla és 7-est tegyek fel?

2014. aug. 30. 14:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezért írtam azt, hogy ha van ilyen gomb. Általában a bekapcsoló gomb mellett szokott lenni, de akkor a HP nem rendelkezik ilyennel. Elvileg azzal a gombbal lehetne a rejtett partícióról újratelepíteni egyszerűen a Win 8-at.


De tettem oda egy linket, ami részletesen leírja, hogy a gépházból hogy lehet a BIOS-ba jutni. A gépház nem azt jelenti, hogy szét kell szedni a laptopot, hanem az egy Win 8 menű, amit úgy tudsz előhívni, hogy az egeret a képernyő jobb oldalára húzod és akkor előjön egy menü , ott kattints a beállításokra és az alján találod meg a gépházat. Onnan csak a leírást kövesd.

2014. aug. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!