Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fagy le inditáskor a gépem?

Miért fagy le inditáskor a gépem?

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy, mikor bekapcsolom a gépet (laptop) van hogy az lefagy. XP-s opm van, ez a gond már lassan 1éve fenn áll, de eddig nem nagyon foglalkoztatott a dolog. A probléma pontos oka a következő: elindul a gép betölti a windows-ot és mikor a wifit inditaná akkor fagy le. Ez a dolog csak akkor jelentkezik ha bekapcsolom a gépet, mert még restarnál sosem fordult elő.Megnéztem a napló filet ott ezt irja : WmiAdapter 4099, rá is kerestem mit tudnék rajta beállitani hogy jól működjön hogy indulásnál ne fagyon le, de a jelenlegi beállitások megfelelnek azzal amit irtak. Igy nem tudom hova tenni a dolgot.Nnem minden inditásnál van ez igy, kb.2-3 szor van hetente.

#Windows #lefagyás #XP #WmiAdapter #4099
2014. aug. 31. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Melyik xp d van sp2 vagy sp3 ?
2014. aug. 31. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
sp3
2014. aug. 31. 10:39
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

A szolgáltatásokban a WMI adapter (WMI teljesítményadapter) automatikus indulásra van állítva.

Futtatásba írd services.msc majd a tulajdonságaiban állítsd kézire az indítás tipust.

2014. aug. 31. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

kézire van beállitva a szolgáltatásokban


erröl az oldalról néztem:

[link]

2014. aug. 31. 10:43
 5/7 anonim ***** válasza:
A wifi adapteredet a windows konfigurálja vagy a hozzá való szoftwer? Ha utóbbi akkor töröld le és állítsad be hogy a windows kezelje
2014. aug. 31. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csacsi2 ***** válasza:

-Vírusírtó is okozhat hasonlót, hogy nem engedi a kommunikáciot valamelyiknél ez bug volt csak már nem emlékszem melyik talán a mcaffe...

-.net framework hiba is (telepítsd fel ha nem lenne a 3.5-ig) esetleg valami átírta a rendszerfájlokat

- futtass ellenőrzést/javítást

Futtatásba cmd

parancssorba sfc /scannow

-hibás rossz driver

Ellenőrizd az eszközkezelőben nincs-e hibásan működő és frissítsd le

futtatásba: devmgmt.msc


Hálózati adapter hibánál frissítsd le a drivert

-ellenőrizd, hogy a hálózati kapcsolatokat mik amik használhatják:

[link]


esetleg állítsd alapra a windows hálózatot:

Complet internet repair

[link]


Minden esetre keresni kell a hibát szerintem valamelyik driver okozza ezért fagy le a windows betöltésekor.

Hiba kizáráshoz...


Futtatásba írd msconfig

majd a startup fülön egyesével vedd ki a pipát az automatikusan induló folyamatok alol és ha valamelyik tiltásával megoldódik akkor ott a hiba!

Sajnos random hibánál nagyon nehéz megtalálni mi is az ami okozhatja, lehet fizikai (kontakt) hiba is...

többet (jobbat) nem tudok mondani...

2014. aug. 31. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat

5-nek a baj nem a wifivel van mert azt márt a hiba elején kipróbáltam.

2014. szept. 1. 08:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!