Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy kezdjem el?

Hogy kezdjem el?

Figyelt kérdés
Nos immáron én is linuxos lettem, de mégcsak grafikus felületen lógok. Érdekel a parancssor. Utána jártam dolognak az neten. Találtam is rengeteg jó cuccot. csak a sok parancson nem igazodok el. Szerintetek?

#linux #ubuntu parancssor
2014. aug. 31. 21:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

> a sok parancson nem igazodok el

1. Angol nyelv

2. Google: "man parancs" vagy a parancssorba "man parancs"

2014. aug. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

[link]


kezdetnek

2014. aug. 31. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 soccerway ***** válasza:
első körben file kezelő parancsok.
2014. aug. 31. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk "Operációs rendszerek 1" tárgyból így ment a dolog:

- Mi az az operációs rendszer, miért is kell nekünk?

- Hogyan is épül fel a merevlemez, mi az az MBR, hány partícióra lehet osztani egy merevlemezt, mi az a partíció, mi a különbség az elsődleges, kiterjesztett, és logikai partíciók közt

- Rendszertöltő programok, NTLDR és az init működése, hogyan indítják el az operációs rendszert, stb.

- Mire jók a fájlrendszerek? Megnéztük a FAT, FAT32, NTFS, EXTx, stb. fájlrendszereket, hogy miben térnek el egymástól, mi mit tud, mik a korlátai, stb.

- A terminálokról általánosságban, hogyan épül fel, mi a 3 fő fájl, ami mindegyikben megtalálható (stdin, stdout, stderr), hogyan lehet rájuk írni

- A Linux könyvtárszerkezete, melyik könyvtár mire jó, mit tárol

- Hogyan hozunk létre fájlokat, könyvtárakat, hogyan írunk fájlokba, törlünk dolgokat, hogyan mozgatunk, másolunk stb.

- Parancsok kimenetének fájlba irányítása

- Pipeline-ok létrehozása

- Szűrők (head, tail, cut, grep, stb.)

- Jogosultságkezelés, chmod


Így hirtelen ennyi jut eszembe op1-ből


Operációs rendszerek 2

- Bash scriptek írása

- AWK


Főleg erről szólt az op2.

2014. aug. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!