Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki terheli a hálózatot azt...

Városi Zoltán kérdése:

Ki terheli a hálózatot azt hogy lehet megtudni?

Figyelt kérdés
Van egy kis hálózat amit többen használunk, és állandóan töltenek rajta, de ahogy lenni szokott senki se válalja magára. Van olyan mód amivel kideríthetem az illető ip-jét, a hálón belül?

2014. szept. 1. 16:56
 1/2 anonim ***** válasza:
A leggyorsabb és legegyszerűbb módja az, ha a routernek van ilyen funkciója. A második helyen az van, hogy lehúzod meglepetésszerűen a gépeket, és ha fellélegzik a hálózat, ő volt a bűnös :) De amúgy sniffelhetsz is, sniffer programokkal. Én ilyen célszoftvert nem tudok.
2014. szept. 1. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Van egy kis hálózat"

Hány eszköz (számítógép, laptop, okostelefon, tablet, stb...) van benne, hogyan (milyen eszközökön keresztül) kapcsolódnak egymáshoz és az Internethez?


"Van olyan mód amivel kideríthetem az illető ip-jét, a hálón belül?"

A #1-es válaszoló említette a sniffelést is.

Ehhez a kliensek és az Internet és a helyi hálózat között utat választó router közé kéne ékelődnöd - például az alábbi módokon:

[link]


Szoftvernek pár javaslat:

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 1. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!