Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyal lehet logokat maszkolni...

Peti6544 kérdése:

Hogyal lehet logokat maszkolni? Vagy holl lehet maszkolt logokat letolteni?

Figyelt kérdés
valami ilyesmire gondoltam csak nekem photosop cc vann es abba nemtalalom ezeket a dolgokat [link]

#maszk #logó #photosohop #photoshopcc
2014. szept. 2. 23:55
 1/7 tabaki ***** válasza:
Szerintem keresgélj még egy keveset. Nem ismerem a CC-t, de biztosan benne van. Érdekelne viszont, hogy tulajdonképpen mi a célod az egésszel. Lehet, hogy Inkscape-pel vektorizált és pontosított logókat is használhatnál.
2014. szept. 3. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

erre a kepre [link]

szeretnek ilyel logokat az elerhetosegekrol kb mint itt [link]

2014. szept. 3. 13:53
 3/7 tabaki ***** válasza:

Szerintem legjobban akkor jársz, ha a Google-ban a cég nevével és a logo szóval rákeresel, pl. "youtube logo" a képtalálatok közt rengeteg jó minőségű, átlátszó hátterű logó szokott lenni. Gondolom, a probléma az, hogy adott esetben át akarod színezni őket, hogy mutassanak a háttéren. Erre szerintem a legegyszerűbb megoldás, hogy színkijelöléssel kijelölöd a hátteret, megfordítod a kijelölést (tehát a logó lesz kijelölve), és vödörrel kitöltöd a kívánt színre.

A fentebb említett Inkscape program is hasznos lehet, ha találsz SVG formátumú logókat, ekkor ugyanis a kép importálása után ezeket is importálhatod, és -- mivel vektoros formátumban vannak -- minőségromlás nélkül tetszés szerint átméretezheted és átszínezheted őket. Nem akarok belemenni a program ismertetésébe, eléggé más a logikája, mint a PS-nak. De sokszor jól jöhet, érdemes vele kísérletezgetned.

[link]

Egyébként az Inkscape-hez hasonló, de komolyabb, piaci program az Adobe Illustrator, amely érthetően barátibb kapcsolatokat is ápol a Photoshoppal. De a feladatra voltaképpen fölösleges a vektorgrafika, szerintem találsz elég jó pixelképet, amelyet használhatsz.

2014. szept. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
nemtudnal valam tutorialt kuldeni mer en nemtalalok semmit es elleg bonyorult ez a program nekem e
2014. szept. 3. 19:14
 5/7 tabaki ***** válasza:

Kezdd a súgójával: Segítség-->Ismertetők.

Egyszerűbb alapok:

[link]

Komolyabb fortélyok:

[link]

2014. szept. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

sikerult talàlnom àtlàtszo hàtteru logokat ugyhogy photoshopal osssze hoztam kossz a segitseget ilyen lett

[link]

2014. szept. 3. 22:59
 7/7 tabaki ***** válasza:

Szép lett, bár a YouTube feketéje egy kissé beledöglik a háttérbe. de magukra vessenek, ha nem csináltak olyan változatot, amelyik sötét alapon is működik. Technikailag könnyen ki lehetne cserélni a fekete és fehér felirat színét vagy csak a You-t is kifehéríteni (ilyet találtam is a neten), de egy bejegyzett márkajelet nem módosíthat kedve szerint az ember. A YouTube különben is háklis a szabályos használatra:

https://www.youtube.com/yt/brand/hu/using-logo.html

2014. szept. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!