Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-8 esetében hogy...

Windows 7-8 esetében hogy bírjam működésre az msg-t a parancssorban?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy Windows XP-nél el kellett indítani a messengert, azonban Windows 7 esetében állítólag már nincs ilyen, hogy net send, meg messenger, hanem "msg/ server:(IP cím/gépnév) üzenet" van, azonban ez nem működik, mert mindig azt írja ki, hogy: A munkamenetek nevének lekérdezésekor a köverkező hiba történt: 5 , de van amikor 1825-öt ír.

Hogy lehet megoldani, hogy működjön két gép között az üzenetküldés?



2014. szept. 3. 17:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem basztatásféleképpen, de egy google-keresés volt

[link]

2014. szept. 3. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezt már próbáltam, mindkét gépen megcsináltam, de nem működött. Ezért nem is értettem.
2014. szept. 4. 19:11
 3/7 anonim ***** válasza:

Én sem értem, mert nekem miután megcsináltam, működött.

próbáld ki ezt:

msg <a fiókod neve> /server:127.0.0.1 teszt

elvileg ki kéne raknia a saját képernyődre, hogy teszt. Miután ez megvolt, írd át a másik gép felhasználónevére és IP címére és úgy futtasd!

2014. szept. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy saját gépre és fiókra megy, viszont egy másik gépre már nem tudom elküldeni a hibaüzenet miatt. Pedig csak a gép nevét/címét és a fióknevet cserélem meg. De mindkét gépnél megy sajátra, tehát nemcsak az egyiknél.

A hálózatban nem hiszem, hogy gond lehetne, hacsak nem a router régi, de hát abból csak egy kábel megy a switchbe, tehát nem azon keresztül megy.


És akkor neked simán működött elsőre? Egyáltalán kellett módosítani a regisztrit, hogy működjön?

2014. szept. 5. 14:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, amint módosítottam a registryt és újraindítottam a gépet, gond nélkül tudtam a fent írt formában üzenetet küldeni. Fontos, hogy a felhasználó és a gép IP-je stimmeljen.
2014. szept. 8. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az stimmelt, szóval nem tudom mi van akkor. Lehet újrateszem a gépeket. Egyébként állítólag a registry módosítása nélkül is kellene működnie a dolognak, hát még úgy, hogy módosítva lett. Mindegy, köszönöm a válaszokat, ment a zöld :)
2014. szept. 8. 17:42
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémám van, és én se tudom a megoldást.
2015. jún. 3. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!