Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan hekkelnek a hekkerek?...

Hogyan hekkelnek a hekkerek? Úgy értem milyen programmal. Szinte minden hekkelés úgy történik, hogy van egy fekete háttér és oda írkálnak. DOS op rendszerrel? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Na meg példál a Pascal nevû (meg az összes programban)

úgy van, ha például beírnak egy kódot, mondjuk 'xy{...}==9'

(csak mondtam vmi hülyeséget, akkor végrehajt egy mûveletet.

Na de ezt is be kell valahogy programozni, hogy ha ezt beírják, akkor végrehajtódjon a mûvelet.

És ezt hogy csinálják? :D

Vagy a hekkerek töltenek le maguknak a netrôl egy programot? Nem hiszem... xD


Remélem érthetô. Kcsit nehezen tudtam fogalmazni.

Engem egyébként nagyon érdekel a programozás.



2014. szept. 4. 15:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Linux shell(parancssor), aztán erre ezerféle programot letölthetsz.


A programnyelvekhez pedig létezik "értelmező", fordító, ami lefuttatja neked az adott parancsokat.

2014. szept. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Előszöris a programozás tetszik-nem tetszik szöveges nyelven történik mindig, a grafikus nyelvek használhatatlanok. Az meg, hogy valami fekete háttér előtt szöveget ír ki, az nem DOS. Vannak hacker-ek akik tudnak programozni - igen programot ír, a script kölykök meg letöltenek valamit, és azt futtatják.
2014. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Na de azt az értelmezôt is be kell valahogy programozni, hogy leforsítsa a számítógép nyelvére.

Meg azt a Linux shell-t is...

Azt hogy csinálják?

2014. szept. 4. 16:06
 4/17 anonim ***** válasza:

Azt látod a filmekben, mert az olyan menő.

Töltenek le programot, de ők nem az igazi hackerek, ők a szkriptkölykök.

Pascal pedig nem program, hanem programnyelv.

Programnyelven írunk programokat.

Biztos hallottál már a RAT-ről (Remote Administration Tool), vagy más néven Backdoor trojan

Itt egy POP3 (email) alapú trójai működési vázlata:

-2 exe van, a kliens (ez vagy te) és a szerver (ez az áldozat gépén fut)

- a szerver.exe csatlakozik a neki beállított POP3 szerverre, letölti a leveleket és ha talál közte olyat, ami neki szól megnyitja majd végrehajtja a benne lévő prancsot

-értelemszerűen te a kliens.exe-vel adod ki a prancsokat

- amire te vagy kíváncsi hogy hogy értelmez egy parancsot, az előre bele van programozva

PL: Ha azt a szót kapja levélben hogy 'note' akkor indítsa el a jegyzettömböt:


HA (PARANCS=='NOTE') AKKOR

INDÍT(NOTEPAD.EXE);

HAVÉGE;


Remélem most már okosabb lettél, úgy is lesznek itt páran szerintem akik ink lehurrognak mintsem hogy elmagyarázzák.

2014. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Szintén leprogramozzák. Ha az a kérdésed a legelején még gépi kódból írtak fordító programot, azután mindig az előző verzióval (vagy más nyelvre létezővel) fordították le a következőt. Visszavezették a problémát, szó szerint. :D
2014. szept. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Aha...eddig értem. De a 'NOTE=PARANCS' ot is be kell programozni nem? xD

Ha pedig mindig az elôzô verzióra vezetik vissza, akkor a legelsô veziót is be kellett programozni, nem? :D

2014. szept. 4. 16:18
 7/17 A kérdező kommentje:
És gépi kódból hogy írtak fordító progit?
2014. szept. 4. 16:19
 8/17 anonim ***** válasza:
Nem kell beproramozni, minden neylvben vannak alap függvények.
2014. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Ha van egy fordítód, már bármilyen programot(szintaxisnak meg kell felelni, de célját tekintve) írhatsz. Gépi kódból is bármilyen programot írhatsz, csak lassú/nehéz a fejlesztés, meg nem hordozható.
2014. szept. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Na,meg pl a DOS op. rendszert is hogyan programozták be, amikor elôtte n volt semmilyen op. rendszer v bármilyen program
2014. szept. 4. 16:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!