Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan készíthetek ilyen...

Hirokin1 kérdése:

Hogyan készíthetek ilyen Távolság mérő táblázatot?

Figyelt kérdés

Sajnos aki csinálta és karban tartotta eltávozott közölünk és ha van rá mód szeretném folytatni eddigi munkáját.

Annyi volt a funkciója h az x és az y koordinátákhoz beírtad az általad kívánt számokat és kiszámolta h a megadott kordínáta mennire van a táblázaton szereplő helyektől, emberektől.

[link]



2014. szept. 5. 23:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Egyszerű koordinátageometria, azon belül is két pont távolsága.


Ha adott két pont:

A(ax, ay)

B(bx, by)


Akkor a két pont távolsága:

négyzetgyök((bx-ax)^2 + (by-ay)^2))


[link]

2014. szept. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat de a kérdés a táblázatra irányult h az automatikusan ki is számolja azt... ezt hogyan érhetem el?
2014. szept. 5. 23:20
 3/5 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy, mint Excelben. Egyenlőségjel után már írhatod is a kiszámítandó képletet. A cellák tartalmát azok nevével tudod lekérdezni.


Ha például azt akarod, hogy a cella felvegye mondjuk az A1 és a B1 cella értékének az összegét, akkor azt írod be egy harmadik cellába, hogy:

=A1+B1

2014. szept. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Azthiszem értem és köszönöm a segítséged et szerencsére megadta a google fiókjának jelszavát így most be is tudtam lépni


a másik gondom az lenne h mint láttad a táblázatot gondolom... az x és az y értékhez te se tudsz beírni semmit ezen hogyan segíthetek?

2014. szept. 5. 23:32
 5/5 A kérdező kommentje:
most át állítottam h mindenki szerkezdheti talán így működni fog... Köszönöm :)
2014. szept. 5. 23:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!