Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Photoshop CS5, hogyan kell...

Photoshop CS5, hogyan kell "soványítani" És retusálni?

Figyelt kérdés
2014. szept. 7. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezek olyan dolgok amiket megtanulsz a program alapképességeit használva. Nincs benne retusálás sem soványítás gomb, ezek mind összetett lépések sokszor több tíz-száz kis elemekből felépítve. Miután ezen az oldalon nincs lehetőség hogy egy komplex program használatát bárki is leírja, jobb ha megnézel pár videót arról hogy hogyan működik ez. Kiindulás: tutorial, ez az összefoglalaló neve a képes-videós leírásoknak amik lépésenként mutatják be a hatások elkészítését.
2014. szept. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A filtereknél megtalálod a liquify menüt, lehet duzzasztani meg kicsinyíteni is dolgokat az ott levő eszközökkel. Retusálásra ott van a "tapasz" az eszköztárban, (spot) healing brush tool néven. A spot healing brush toollal csak kis pontokat tudsz szépen javítani pl. bőrön, a helaing brush tool használata pedig úgy történik, hogy az alt gombot nyomva tartva rákattintasz egy tiszta felületre, amivel egy másik, rosszabb területet be akarsz fedni. Pl. egy nem pattanásos bőrfelületet. Kattintás után nagyobb felületet is szépen be lehet vele fedni, mintha ecsettel festenél.
2014. szept. 7. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért arra vigyázz kezdőként, hogy semleges legyen a környezet, amiben le vagy fotózva, különben meghajlik a körülötted levő tér, meg tárgyak is :)
2014. szept. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, az a liquify dolog már feltünt nekem, viszont csak nyújtotta a dolgokat. Úgy érzem nem 2 nap lesz mire valamit is tudok vele alkotni.
2014. szept. 7. 13:42
 5/6 tabaki ***** válasza:

Mi az, hogy csak nyújtotta? Nagyjából az a lényege, hogy odább tudod tologatni vele a formákat, mintha a kép valami sűrű massza felszínén lenne. Eközben valóban érdemes odafigyelni a háttérre, mert a program nem tudja, hogy melyik vagy te, és melyik a háttér, és az utóbbit is mozgatja:

[link]

2014. szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A Photoshop és egyéb komolyabb képszerkesztők nem úgy működnek hogy kattintasz kettőt és már készen is van a kép. Tehát en úgy képzeld el hogy mindennek van külön gombja gondolsz egyet és hopp kész az eredmény. Nyugi sokan ilyenek akik most akarnak ismerkedni a programmal, én is ilyen voltam 4 évvel ezelőtt. :)


Ha retusálni meg soványítani vagy bármi hasonlót akarsz csinálni, először is ne vágj bele bonyolult feladatokba mert úgy sem fog sikerülni úgy ahogy azt te elképzeled, főleg ha tutorialok alapján csinálod, úgy hogy szinte nem is ismered a programot.


A dolog lényege annyi hogy kezdj el alapokkal ismerkedni. Nézz leírásokat a neten, van annyi mint a kosz csak úgy mellékesen megsúgom, google a barátod. Vannak magyarul is sok, angolul is, ahogyan az neked érthető. De a legfontosabb hogy az alap dogokat, eszközöket elsősorban, kijelöléseket, maszkolást, szűrőket, különböző ecseteket meg egyéb hasonló dolgokat mindenképp próbáld ki hogy mit csinálnak, kísérletezz velük, vannak oldalak ahol leírások is vannak hozzá, csak azért hogy legyen valami fogalmad a dolgokról.


Mellékesen megjegyezve a rétegeket nagyon alaposan nézd át, hogy mi is az, hogyan működnek, milyen funkciói vannak még. Hidd el nagyon hasznos dolog. Na meg a maszkolással sem árt tisztában lenned ha retusálni akarsz, meg persze a filterek vagy is szűrők használatával sem árt képben lenned. Egyébként retusálásnak is rengeteg alapja van, több féle megoldás is, de nézz meg többet és azt használod amelyiket a legkönnyebben tudod, és mindig próbálj kísérletezni a dologgal, ha úgy van, legjobban akkor tanulod meg ha magadtól jössz rá dolgokra, és lesz egy kis rutinod benne. És persze ha úgy van keress gyakorló feladatokat, azokon is gyakorolj, ne önállóan találj ki magadnak valamit ameddig nem tudod a programot legalább alapszinten használni. Én is így kezdtem, mindig béna munkáim lettek, utána hónapokon át olvasgattam különböző oldalakat, e-könyveket amikor volt rá időm, rengeteg tutorial videót megnéztem, a dolgokról meg mindig egy képen kísérletezgettem a funkciókkal, nagy munkát nem csináltam, csak próbálgattam a dolgokat tetszés szerint, amihez épp kedvem volt. És így 3 év alatt belejöttem annyira hogy már képmanipulálásba is belekezdtem, bár sok idő volt, mire összehoztam az elképzeléseimet, meg persze türelem és megfelelő tudás is kell hozzá. És még kezdő vagyok a dologban bár sok ismerősöm mondta hogy szerintük már inkább haladó szinten vagyok, de ugyan akkor még azok az ismerőseim akik már komolyabb dolgokat művelnek a programban ők is sokszor megnyitnak vagy 4-5 különböző weboldalt, a témához kapcsolódó tutorialokat keresnek, és letöltött PDF formátumú könyveik is megvan nyitva vagy 3 féle mert mindenki belefut olyan helyzetbe amihez kell egy kis lökés hogy tudjanak vele valamit kezdeni.


Na meg persze a kijelölés az amire oda kell figyelni vannak egyszerűek de ugyanakkor vannak finomítási beállításaik is, és abba könnyen bele lehet bonyolódni olyannyira hogy az egészet elszúrod és kezdheted nulláról. Ehhez persze sok gyakorlás kell, még az a haverom aki elég sokat dolgozik a programmal hivatásosan még ő neki is adódnak olyan szituációk amikor kifog rajta a program és vagy 1-2 órája is elmegy rá mire megtalálja azt a megoldást amivel a legjobba tudja kihozni az adott dologból. Ezt a programot csak is nagyon sok gyakorlással, és sok foglalkozással lehet úgy elsajátítani a tudást hogy már az ember tudjon vele olyas valamit kezdeni amire valóban kitalálták.


És persze lehetőleg heti 2-3 alkalommal érdemes foglalkozni vele 2-3 órát legalább meg frissíteni a tudást mert könnyen ki lehet esni a rutinból, és felejteni is. Én 3 hónapig nem hazsnáltam a munkám miatt se időm, se erőm nem volt, és amikor jött a helyzet hogy egy olyan képet kellett csinálnom a barátnőmnek ami nagyon egyszerű de oylan szinten kiestem a gyakorlatból hogy 1 óra helyett egy egész délután kellett hogy összehozzam.

2014. szept. 8. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!