Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu futtatás pendriveról?

Ubuntu futtatás pendriveról?

Figyelt kérdés

Keresgéltem, de nem találtam egyértelmű választ a kérdésemre. Lehetséges ubuntu t futtatni pendriveról anélkül, hogy megbolygatná a windowsomat? Amiket eddig találtam csak azt írták le, hogy hogyan tudom pendrivera kiírni a telepítőt, de hordozható verzióról nem volt szó.


A hátrányai nem zavarnak(felételezem, hogy lassú lesz), csak tesztelési célokra kell.


2014. szept. 7. 17:31
 1/3 MSC ***** válasza:
100%
lehet futtatni pendriveról linuxot és windowst is egyszerűen csak rá kell telepíteni. tudom én is használtam és csináltam ilyet ment működött de bitang lassulesz ha usb 2 pendrivra rakod és az usb 3 on is csak akkor lesz gyorsa ha a pendrive írási olvasási sebessége elég nagy. és még akkor is csak arra alég a sebessége hogy a hajad ne hulljon ki. :D (jótanács húzd le a windowsos merevlemezt és minden egyéb merev lemezt a lapodról így biztos nem veszik el semmi és még csak össze se keverheted.
2014. szept. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Teljesen logikus, ég a pofám, hogy nem gondoltam rá. :D

Köszönöm!

2014. szept. 7. 17:59
 3/3 Tengor ***** válasza:

Az Ubuntu telepítők eleve ilyenek: live módban indulnak és onnan lehet telepíteni.

Bár nem tudom mire kell a linux, de próbáld ki a Slaxot! Nagyon kicsi rendszer, egész fürgén megy egy közepes teljesítményű pen drive-ról is.

2014. szept. 7. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!