Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Kamu Windows 8 van a gépemen?...

Kamu Windows 8 van a gépemen? Hogyan tudhatom meg?

Figyelt kérdés

Néhány hónapja egy ismerősöm ismerősének vittem el a gépem, hogy húzza újra + tegyen rá pár dolgot.

Windows 8-ról van szó, azonban miután visszakaptam a gépet, néhány funkció nem úgy működik mint az előtt.

Mivel anno megvásároltam a Windows 8-at, ezért vittem a termékadatokat (termék kulcs, e-mail stb. és magát a windows-t pendrive-on), hogy azzal telepítse újra, viszont mégis azt gyanítom, nem az eredeti lett visszarakva a gépemre.


A kérdés: Hogyan tudnám ezt a legegyszerűbben ellenőrizni? Egyáltalán lehet-e?


(Kérlek titeket, hogy teljesen hétköznapi nyelvven válaszoljatok, mivel láthatjátok, még újrahűzni sem mertem egyedül)


Köszönöm előre is.



2014. szept. 8. 17:12
 1/9 anonim ***** válasza:
Lehet hogy telepítették a frissítéseket. Azzal sok funkció megváltozott, pl nem kell kijelentkezni a gép kikapcsolásához.
2014. szept. 8. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Milyen az a kamu Windows amúgy?
2014. szept. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a windows 8-nak van egy ingyenes nagyobb frissítése, aminek a neve windows 8.1. ebben a frissítésben elég sok vizuális és ergonómiai frissítés is benne van.


magyar vagy angol a windowsod?

2014. szept. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,


Magyar windows-om van.

A 8 és a 8.1 közötti különbségeket nagyjából ismerem és most valóban a 8.1-es verzió van rajta, ám nem ez a probléma.

Sajnos most sok minden nem jut eszembe, de pl. ilyen az, hogy bekapcsoláskor az asztal jön be és nem az ablakos rész,

vagy feltelepítek egy programot pl. Chrome böngésző vagy bármi mást és annak nem csinál ablakot mint azelőtt, hanem csak az asztalon lesz ikonja.


Sajnos most csak a leglényegtelenebb, legapróbb dolgok jutottak eszembe, de sok ilyen van és ezért ébredt fel bennem a gyanú ill. azért mert én aki csinálta nem ismerem.


Ezért gondoltam, hogy megkérdezem itt, nincs-e valami egyszerű módja annak, hogy kiderítsem, hogy az eredeti verzió került-e vissza a gépre?

2014. szept. 9. 02:58
 5/9 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján 8.1 ről van szó.

Akár az asztalon, vagy a csempék közt megkeresed a "Számítógép"-et, vagy az "Ez a gép"-et ! Nyomsz egy jobb klikket, és Tulajdonságok.

Itt képet kaphatsz a rendszeredről, és arról is hogy eredeti vagy sem.

2014. szept. 9. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
8.1-ben ki lehet választani, hogy asztalra, vagy a kezdőképernyőre boot-oljon a rendszer. Ez új funkció. Aida64-gyel nézd meg a termékkulcsodat.
2014. szept. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,

Kispofa: Megcsináltam amit mondtál, de itt nem írja ki, hogy eredeti vagy nem eredeti. Legalábbis én nem látom, azonban itt úgy látom 64 bites operációs rendszer van a gépen és én úgy emlékszem a 32 bites verziót vettem meg. (Sajnos ebben 100%-ig nem vagyok biztos)

fourelements: köszönöm, de sajnos nem tudom mi ez a program, de utána fogok nézni, csak a kérdésben is írtam, hogy egyáltalán nem vagyok valami nagy informatikus, de azért köszönöm.


.

Ja a termékkulcs és a termékazonosító ugye nem ugyanaz?

Ezt azért kérdezem, mert jobb klikkeltem az "Ez a gép" ikonra és a Tulajdonságok alján van egy olyan, hogy

"Termék azonosítója" de ez 4x5 karakterből áll, azonban amit én kaptam anno e-mailben, ott a "Termékkulcs" megnevezés áll és ez 5x5 karakterből áll.


Itt egyébként van egy olyan alul, hogy "Másik termékkulcs megadása" és itt már szintén 5x5 karaktert kér, de nem merem beírni, mert nem tudom, hogy mi lesz ha valóban nem a saját windows-om lett visszatelepítve a gépre, nehogy leálljon itt nekem az egész. (?)

2014. szept. 10. 04:08
 8/9 anonim ***** válasza:

Te aztán vagy valaki kérdezö ! Gondolkodsz nemcsaptak e be ?

1 Mért nem hivatalós számitástechnikai üzletbe vitted a gépet windowst telepiteni ? Én ott szoktam mert olcsobb a haver barát aki igen a végén engem is bacsapot szinte mindenböl probaverziót kaptam.

2 mi az hogy nemtudod 32 vagy 64 bittes a windows os ? elöveszed a dobozát és megnézed ilyen egyszerü. Csak sajnálni tudlak de ezt mind magadnak köszönheted. mennyivel vet le az ismerösöd pénzel ?

2014. szept. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"a termékkulcs és a termékazonosító ugye nem ugyanaz"


Nem ugyanaz...


"vittem a termékadatokat (termék kulcs, e-mail stb"


Azt mondod van termékkulcsod, akkor meg tudod nézni, hogy azzal lett-e aktiválva a rendszered, vagy sem. Aida64 nevű programot letöltöd, mondjuk innen:

[link]

és megnézed a licenc-nél.

2014. szept. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!