Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Excelben ezeket a...

Ganjamanya kérdése:

Microsoft Excelben ezeket a feladatokat hogy kell értelmezni, mit kell csinálni? (feladatok lentebb)

Figyelt kérdés

- Hozza a táblázatot elemezhető formára!

-Alkosson egy szabályt, ami alapján csoportosítani tudja a táblázat rekordjait (legalább 4 csoportot képezzen)! A szabályt egy táblázatban írja le az eredeti táblázattal azonos munkalapon! Egészítse ki az eredeti táblázatot egy oszloppal, ami azt tartalmazza, hogy az egyes rekordok melyik csoportba tartoznak!

-Új munkalapra készítsen egy összesítő kimutatást, amiben van legalább egy drill-down szint! A munkalapra helyezett szövegdobozban 2-3 mondatban fogalmazza is meg, hogy mit tud leolvasni a kimutatásból!


Ennyi lenne :D Köszönöm szépen előre a választ!



2014. szept. 13. 14:39
 1/9 Tengor ***** válasza:
52%

1.) Nincs olyan absztrakt fogalom, hogy "elemezhető forma". Minden adatkupac máshogy átlátható. Valószínűleg órán elmondták, hogy mit értetek "elemezhető forma" alatt.

2.) Ezt is meg lehet csinálni sokféleképpen, valószínűleg ez is elmondták. Én egy halom HA, ÉS, VAGY függvényt alkalmaznék erre.

3.) Ezt is egészen biztosan elmondták. Szövegdobozt a megfelelő gombbal tudsz létrehozni.


Szívesen!

2014. szept. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem volt még óránk, neten lett feladva... de köszönöm :D
2014. szept. 13. 16:45
 3/9 Tengor ***** válasza:
Akkor vagy a tanár kér lehetetlent, vagy feltételezi, hogy rendelkeztek már a megfelelő fogalmak ismeretével.
2014. szept. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
mindegy azért köszönöm! :) zöld pacsi ment :D
2014. szept. 13. 21:51
 5/9 Bacher Barnabás válasza:
ezek a corvinusos gólyák nagyon kreatívak...:D
2014. szept. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha gondolod írj, én is épp ezzel küszködök majd segítünk egymáson :D
2014. szept. 14. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Rohadt jó, nem gondoltam volna, hogy ráakadok egy ilyen topicra :D Én is ezzel küszködöm, leginkább a diagrammal és az összesítő kimutatással... egyáltalán mi az a drill-down szint? :D
2014. szept. 14. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 BHG válasza:

Válasz a leghitelesebb forrásból (én adtam a feladatot): a feladat határideje a 7. héten van. Az addigi leckékből minden ki fog derülni.

BHG

2014. szept. 16. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Tengor ***** válasza:
#8, LOL :D
2014. szept. 16. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!