Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu kerestetik! Y?

Ubuntu kerestetik! Y?

Figyelt kérdés

Olyan ubuntura lenne szükségem amibe minden frissítés,programok(vlc,rar szóval minden ami kellhet) integrálva van és alapból magyar! A lényeg az lenne, hogy ne kelljen semmit letőlteni hozzá mert adatforgalmú internetem van és nagyon nagyon drága! (3GB 4000 ft)

Egyszóval egy teljesen integrált mindenfelé gnu/linux jósággal ellátott linux disztróra van szükségem, ezen belűl az ubuntut.

Ha elakadnék persze tudnék interneten segitséget kérni!

Ilyen gépem van:

Pentium D 930 2x 3Ghz

2GB ram

9400GT (ddr2 512mb)

Ehhez a konfighoz kellene egy szép és gyors ubuntu.



2014. szept. 14. 22:53
1 2 3
 1/26 Tengor ***** válasza:

Linux Mintet 17-et ajánlanék XFCE-vel. Persze a frissítések nem lesznek benne (ilyen kiadást max a megjelenés másnapján találsz csak a neten). Viszont nem töltődnek automatikusan így kiválaszthatod, hogy mikor akarod tölteni őket.

Ennek ellenére a letölthető alap rendszer is nagyon jól használható.

2014. szept. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
Őszintén, mivel jobb egy ISO-ban letölteni a nagyobb adatmennyiséget, mint külön a kívánt csomagokat? Olyan terjesztés úgysem lesz, ami 100%-ig megfelel az igényeidnek OOTB.
2014. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Azért jobb mert nyílván nem itthol tőlteném le! Az iso-t bármekkora lenne (van 32gb-os pendrivom) eltudnám hozzni és vagy kiírni egy dvd-re vagy pendriveot bootolhatónak csinálni.


# 1

Linux mint 17. Nem tetszik az ui. :/ Az ubi a unity és a compiz miatt kellene pont.

2014. szept. 14. 23:04
 4/26 anonim ***** válasza:

Bemész valahova ahol gyors a wifi, vagy egy nyilvános netkávézóba, ahol a Mintet letöltöd egy pendrive-ra. Az ubuntuhoz még véletlenül sem nyúlsz hozzá, az amazon kémrobot miatt, ami többek között rengeteg forgalmat generál, és az undorító Unity felület miatt.


Ha gyors kell, akkor xfce. Ha szép is akkor, Gnome2, bár, mivel van videokártya a gépben, a gnome3-mal is el fog boldogulni. Utána frissítéskezelő letilt, legfeljebb szoftverkezelőddel havonta egyszer csak kibirod azt a 10-20 MiB forgalmat.

2014. szept. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Mint-re felrakható az Unity, és még mindig megspórolsz egy rakat kémrobotot és zárt forrású szemetet.
2014. szept. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

"Amazon kémrobot"? Kikapcsolhatóak az online ajánlatok.


"Gnome2"?????? Tényleg? 2014-ben?

2014. szept. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 soccerway ***** válasza:
Kíváncsi lennék hogy megy ezzel a régi processzorral az Ubuntu.
2014. szept. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

# 7

Úgy vettem a gépet, hogy ubuntu volt rajta. Csak hát igen windows hiányom volt akkor. Ezért lett windows 7. Amúgy mind2 jól megy/ment rajta. Én jobban szeretem ha a programok levannak mentve dvd lemezre! Winows mellé lennne.


Na akkor ez a linux mint mindent tud alapból?

Tehát magyar teljesen

-tudd dvdt írni

-van lejátszó kodekekkel együtt

-kezel rar,zip formátumokat

-kezel iso-t

-van böngésző

nagyjábból ennyit várok el csak


Az exFAT fájlrendszert tudja használni?

2014. szept. 14. 23:17
 9/26 soccerway ***** válasza:
Ezek igazak a linux mintre.
2014. szept. 14. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Gnome 3? Szép? Gnome 2 miért nem jó? Úgy tudtam eddig, hogy pl a debianon gnome van. Az nem valami esztétikus nekem,de lehet keverem valami régivel. (kb mint a windows 95 ui-ja úgy néz ki?)

Mint-hez is úgy kell letőlteni ui-t, hogy sudo apt get xy

Vagy ez kevésbbé terminálos?

2014. szept. 14. 23:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!