Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Semmi értelme a PDF dokumentum...

Semmi értelme a PDF dokumentumok titkosításának (encryption), ha léteznek ilyen programok?

Figyelt kérdés
[link]

2014. szept. 15. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt pénzért adják? Linux alatt alapból megnyithatóak jelszó ide vagy oda.
2014. szept. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"Linux alatt alapból megnyithatóak jelszó ide vagy oda."

Biztos ez?


Például mi található ebben a PDF-dokumentumban:

[link]

mert jelszó nélkül nem nyitja meg se az Evince 3.10.3, se a pdfinfo 0.24.5, se a pdf2ps nem tudja átkonvertálni.

2014. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező kipróbáltam ezt a csodaprogramot.


Letöltöttem a hivatalos weboldaláról a próbaverziót:

[link]

de ahogy megnyitottam az előző hozzászólásomban említett PDF-dokumentumot, jelszót kért.


De kipróbáltam más programokat is, ebből a felsorolásból:

[link]

de nem jutottam előrébb.


Persze nem elképzelhetetlen - "nyers erő" alkalmazásával fel lehet "mindent" tőrni - csak kérdés, hogy mikorra. ;)

2014. szept. 15. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Sziasztok.


Két malomban őröltök szerintem.


1. A PDF titkosításának (encryption) szerintem arra vonatkozik, hogy az elkészült PDF filét ne lehessen módositani, nyomtatni, esetlegesen kimásolni belőle adatokat, képeket, ürlapokat.


(Természetesen ez PRINT screenes módszerrel megkerülhető, de ez lássuk be elég fapados módszer)


2. A megnyitáshoz rendelt jelszó meg megint más dolog, és ezzel a jelszóval természetesen nem boldogul a program, hiszen a megnyitási jelszó azért van a PDf-en, hogy csak az nyithassa mega PDf-et aki ismeri a jelszót.


(Megnyitási jelszó ismeretében már a védett PDF-el is boldogul a progi)


Üdv.

2014. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Ettől függetlenül marhaság, hogy "linux alatt alapból" megnyílik a jelszavazott PDF, sőt a jelszó nélküli fájl szerkeszthetőségének is ugyanúgy megvannak a korlátai ott is.

Már csak a szokásos "régi DOS-os program" hiányzik, "amelyik még nem ismeri a titkosítást"...

2014. szept. 16. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!