Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu telepítése Micro-SD...

Ubuntu telepítése Micro-SD kártyára: milyen fájlrendszert érdemes választani?

Figyelt kérdés
Úgy tudom, nem érdemes naplózó fájlrendszert választani, mint pl. Ext3 és Ext4, mert limitált ezeknek az adattárolóknak az írhatósága. Ext2-t ha választanék, szerintem túl lassú lenne, valamint minden mount-nál százalékolna valószínűleg... Partíciókat ha úgy hozok létre, hogy az elején hagyok pár GB-t az úgy jó? (Windows alatt szeretném használni és ha a felosztásnál hagyok pár GB-t az elsődleges partíción, gondolom zavartalanul használhatom Windows alatt.

2014. szept. 16. 17:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Mármint a megmaradó területet szeretném Windows alatt használni természetesen, egyébként az Ubuntu-nak használnám Pendrive-ról boot-olva.
2014. szept. 16. 19:02
 2/12 anonim ***** válasza:
szerintem eXFAT vagy fat32 a jó
2014. szept. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ott is be fogja tudni állítani a linux a jogosultsági dolgait és nem lesz gond?
2014. szept. 16. 20:01
 4/12 Tom Benko ***** válasza:

@Norbi194: Pont nem.

@Kérdező: Ext4, vagy, ha nagyon bátor vagy, btrfs. Utóbbi állítólag már stabil, de azért még tesztelgetik. Esetleg körülnézhetsz itt: [link] Az elején hagysz egy kis helyet, mert a winek ilyen szempontból hót hülyék, alig pár filerendszert ismernek natívan.

2014. szept. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Ext4 nem naplóz annyit, hogy rövidítse a Micro-SD élettartamát?
2014. szept. 17. 15:14
 6/12 Tom Benko ***** válasza:
Az beállítástól függ - érdemes nem folyamatosan használni a fájlrendszert, hanem meghatározott időnként kitolni az adatokat. Másrészt inkáb úgy telepíteném, hogy a / a memóriába kerüljön, meg amit az ember sűrűn használ és nem túlméretes, így az írás-olvasás ciklusok ritkábbá válnak. De érdemes végignézni a linkelt wikit, meg az ottani fájlrendszereket, mert láttam ájánlást UnionFS-re is, azt speciel a régebbi, korlátozottab I/O-képességű SSD-kre.
2014. szept. 18. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat.

Már csak azt kérdezném ezzel kapcsolatban, hogy miként oldható meg hogy úgy telepítsem hogy legalább a / a memóriába kerüljön, ilyet hogy lehet megmondani telepítéskor? Telepítettem már sokszor Ubuntu-t merevlemezre de ilyen lehetőséggel sosem találkoztam.

2014. szept. 18. 14:47
 8/12 Tom Benko ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy jó alaposan tisztában vagy a boot, a kernelparaméterek és az fstab mibenlétével. Leginkább mikrodisztrók kerneleit és bootloaderét tanulmányozd át, valamint nem árt, ha nagyon tudsz kernelt fordítani, mert ehhez már jó eséllyel azt is fog kelleni.

Természetesen ez csak ajánlás, már én is telepítettem Linuxot SD-kártyára, mindezek nélkül. Amire fel kell készülni: dög lassú lesz így, és meglehetősen cardkiller. Ha a fájlrendszer jórészt a memóriába kerül, akkor a boot lesz kicsit lassú, meg a /home és egyebek megnyitása, egyébként villámgyors működés várható, csak éppen ehhez tanulni kell. Sokat.

2014. szept. 19. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Valamilyen Howto-t, leírást tudsz linkelni? Ha ilyet szeretnék telepíteni, azért nem szeretnék hónapokig tanulni. :-)

10 éve fordítottam kernel-t utoljára és készítettem initrd-t, azóta sokat felejtettem.

2014. szept. 19. 17:46
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
Keresgélek szorgosan. Egyelőre csak a direkt telepítésről találtam infót sajnos. Egyelőre úgy is tűnik, hogy a kernelben tévedtem, elegendő a fstab fájlban a megfelelő részt módosítani, az viszont a manualjában benne van.
2014. szept. 20. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!