Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy tudok egy képből PNG-t...

Hogy tudok egy képből PNG-t csinálni? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Na van egy kép, amit pólóra szeretnék nyomtattatni. És olyan PNG formátumban kéne, amiben nincs háttér, hanem csak "kockás mögötte". "Fótóboltban" megoldható valahogy?

2014. szept. 17. 20:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha a fotóbolt képes mindarra, amire a Gimp, akkor tud PNG-be menteni, és a hátteret is átlátszóra tudja cserélni.
2014. szept. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ez megoldható a legálisan és ingyenesen elérhető Gimmpel:

[link]

is.

Használhatsz Radírt, Varázspálca-eszközt, Szín szerinti kijelölést, Olló vagy Szabadkézi kijelölőeszközt, Rétegmaszkot - több eszköz áll a céljaid eléréséhez.


[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. szept. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 tabaki ***** válasza:
Ezt gyakorlatilag minden ingyenes képszerkesztő, sőt egyszínű háttér esetén az IrfanView nézegető is megcsinálja neked. Mindig elszomorít ez a nulla tudás / szuperprogram kombó. Nem csúcsszoftver kell ide, hanem bármelyik rajzprogram minimális ismerete.
2014. szept. 17. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Azért írtam a Photoshopot, mert az van kéznél (pendriveon találtam). Nem azért írtam azt, mert nekem csúcs program kell, hanem mert az van fent és egyszerűbb mint új programokat leszedni. :)
2014. szept. 18. 17:30
 5/9 kkovax38 ***** válasza:
Behívod az IrfanView -be a képet. Mentés eredeti mappa, beállítod a PNG -t, és mentés.
2014. szept. 18. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 tabaki ***** válasza:

@kkovax38:

Látom, tökéletesem megértetted a kérdés lényegét az átlátszó hátteret illetőleg.

2014. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 csacsi2 ***** válasza:

tabaki

Lehet átlátszóvá tenni irfanview -el is a png -t csak ahoz a kijelölt színek egyszinünek kell legyen, 1 árnyalattal más akkor azt már nem jelöli hozzá. Tehát ha egyszínüre festett a háttér (pl festékesvödör) akkor megoldható máskölönben a végeredmény nem lesz közel sem tökéletes.

[link]

gondolom pólóra nem kell túlkomplikálni ...

2014. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tabaki ***** válasza:

@csacsi2: Lásd #3.

De igaz, ami igaz, nem túl értelmesen reagáltam kkovax38 hozzászólására, mert csak a fölösleges ismétlést láttam benne. Viszont a "beállítod a PNG-t" tényleg nemcsak a formátum megadását, hanem az arra vonatkozó átlátszóság-opció beállítását is jelentheti egyben.


@kkovax38: Bocsesz, úgy látszik, hamar elfáradtam tegnap...

2014. szept. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A PNG annyiban segíti ezt elő, hogy kezel átlátszóságot. Ebben a formátumban elmenthető egy szimpla körbevágott minta, nem szükséges hozzá a PSD formátum. A képet megnyitjuk PS-ben, körbejelöljük az alakot, kivágjuk (Ctrl-X) újrabeillesszük, ekkor új rétegként megjelenik, és az alul megmaradt háttér (background) réteget kitörölhetjük. Ebben a formában nem kell foglalkozni azzal, hogy milyen szín legyen az átlátszó, mert az lesz az, ami nem viszünk magunkkal a Ctrl-X-el, tehát nem volt kijelölve. Ekkor egy olyan PNG-t kapunk, ami kiválóan működik régebbi és új office munkaterüeleteken is, szövegszerkesztőben, prezentációkban is, kompatibilis vele!
2014. nov. 4. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!