Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Fájl elindítása adminisztráció...

Fájl elindítása adminisztrációs joggal? Ez mit jelent?

Figyelt kérdés

#Adminisztrációsjog
2014. szept. 24. 07:34
 1/8 anonim ***** válasza:

Fájlt nem, de futtatható állományt indíthatsz rendszergazdai jogosultságokkal. Ez annyit takar, hogy olyan fájlokhoz és rendszerállományokhoz/beállításokhoz lesz hozzáférése ami akár az oprendszer működését is veszélyeztetheti. Persze ez szigorúan csak feltételes módban értendő! Tehát körültekintően kell eljárni...

Ha fogalmad sincs arról, hogy mit akarsz elindítani, akkor jobb, ha megkérdezel egy hozzáértő ismerőst.

2014. szept. 24. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Letöltöttem életem első progi torrentfájlját és ez az utmutató van benne:

[link]

2014. szept. 24. 08:03
 3/8 hypno ***** válasza:

#2 Ha azt akarod, hogy működjön az útmutató szerint kell eljárnod.

Egy kulcsgenerátornak elvben működnie kellene rendszergazdai jogok nélkül is, de valószínű, hogy a generálandó termékkulcshoz ki kell olvasnia valamit a megtörendő programból, vagy éppen bele kell írnia valamit.


Ez a probléma lényegében a felhasználó paranoia szintjének kérdése, vagyis hogy mennyire rettegsz egy bekapható (nem biztosan, csak lehetőségként) kártevőtől.

2014. szept. 24. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mivel feltételezhetően a kulcsgenerátor a rendszerinformációk alapján generálja a kulcsot (ezért kell a telepítővel együtt indítani) szerintem elkerülhetetlen az admin jog. Jobb gombbal rákattintasz és "futtatás rendszergazdaként".
2014. szept. 24. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tengor ***** válasza:

Azért tegyük hozzá, hogy a vírusok is csak akkor tudnak elég hatékonyan terjedni, ha megkapják a rendszergazdai jogosultságot.

Innentől már csak a kérdezőn múlik, hogy a játék ér-e többet vagy a saját adatai, amik a gépen vannak...

2014. szept. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez nem játék, hanem videoszerkesztő program
2014. szept. 24. 10:15
 7/8 Tengor ***** válasza:
A lényegen nem változtat, attól még lopott marad.
2014. szept. 24. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 hypno ***** válasza:

#6


Azért írtam, hogy a paranoia szintedtől függ, hogy problémázol-e a kulcsgenerátor igényén, vagy sem, mert a lényegen - megvásárlás nélküli használat igénye - nem változtat a program jellege.


Ha ez megnyugtat, sok olyan program van, amihez nem csak hogy rendszergazdai jogok kellenek, de még a vírusirtót is le kell lőni a kamu "regisztrálás" idejére.

2014. szept. 24. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!