Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux rendszert ajánlan...

Milyen Linux rendszert ajánlanátok annak aki tovább akar lépni Ubuntu alól?

Figyelt kérdés
Fontos hogy legyen segítég, mint ahogy Ubuntu-nak is van egy egész jó kis Magyar fóruma ha elakad az ember, de ne valami Magyar disztró legyen, felhasználóbarát de egyben nagyon sok funkcióval rendelkező, hardveresen és szoftveresen erősen támogatott.
2014. szept. 24. 19:07
1 2
 1/17 anonim válasza:
Debian, vagy rpm alapon a centos
2014. szept. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

A Debian nagyon jó azt tudom, és stabil is, viszont mindenk arra panaszkodik hogy a támogatottsága valami iszonyatosan csapnivaló, nincs rá igazán új szoftver, frissítés ritka etc.

Elsőként nekem is a DEBIAN jutott eszembe, de ahogy olvasgattam az egész net attól hangos hogy mennyire nem naprakész.

2014. szept. 24. 19:09
 3/17 soccerway ***** válasza:
Miért akarsz továbblépni, mi vele a gond?
2014. szept. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nincs vele gond, minössze ki akarok próbálni valami újat, ami professzionálisabb.

Mindenki tudja hogy az Ubuntu elsősorban a WIN-ről áttért kezdőknek való, én pedig immár több mint 2 év óta Ubi felhasználó vagyok, szeretnék valami újat megismerni.

2014. szept. 24. 19:18
 5/17 Tengor ***** válasza:
90%

Elég nagy sületlenség, amit összeírsz.

Egyrészt nem tudom mitől nem professzionális egy Ubuntu, mit nem lehet megtenni vele, amit egy "professzionális" oprendszerrel?

A másik, hogy a "kezdőknek való" az nem azt jelenti, hogy nem lehet benne "haladóknak való" dolgokat megcsinálni. Meg lehet, csak nem kell, ha nem akarod. Hány ablakkezelőt próbáltál már?

2014. szept. 24. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 soccerway ***** válasza:
91%
profeszionális? Linux az linux, csak más csomagkezelés, tárolók, felület...
2014. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Most itt ki a fene a kérdező, én vagy ti?

A kérdező kérdez, a válaszadó válaszol, ha pedig nincs érdembeli válasza akkor csendben marad, ha pedig nagyon kérdezni akar, ír ki saját kérdést!

2014. szept. 24. 19:47
 8/17 anonim ***** válasza:

Először is azt kell tisztázni melyik főágat választod, ott dől el az abból elágazóak milyen célt is szolgálnak elsődlegesen.

[link]

2014. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 soccerway ***** válasza:
93%
Most akkor itt ki ért hozzá te, vagy mi? Ha mi, elfogadod a válaszokat, ha te, nem kérdezősködsz itt, mert már tudsz mindent. Ja hogy te csak azt a választ tartod hasznosnak ami neked tetszik, rajtad kívül mindenki hülye. Akkor majd válaszolgat neked aki akar.
2014. szept. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha hackerkedéssel akarsz próbálkozni vagy ilyesmi miatt akarsz továbblépni akkor RedHat vonalon érdemes kutakodnod, ha csak simán valami számodra személyreszabottabb érdekel akkor a Debian vonalán indulj el, sajnos a slackware és az önálló rendszerekről nem sokat tudok.
2014. szept. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!