Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit csinálok rosszul?

Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

A Holdkő Alapítványtól kaptunk egy számítógépet.

Bekapcsolom és egy olyan unbuntu linux van rajta, mondom fasza nyomogatom ide, nyomogatom oda teljesen megszokható. Két nap után mondom profi vagyok benne. Viszont kéne rá pár program, és nem sikerül letölteni, illetve van egy nyomtatója is az egyesületnek amit szeretnék valahogy úgy rádugni, hogy működjön vele, de ha berakom a driver discet akkor semmi. Illetve próbáltam rá feltelepíteni a microsoft officet de nem indítja el a setupot.


A gép a szuper gyors meg minden. Mondták, hogy ez a linux ez nem olyan windows mint a másik és máshogy kell állítani.


Mit csinálok rosszul?



2014. szept. 29. 00:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Windowsnál a jól megszokott módszer, hogy duplaklikk az exe-n és települ. Na, linuxon nem az exe a futtatható állomány. Szóval ezt csinálod rosszul.

Az ubuntunak (meg úgy általában a disztribúcióknak) van egy szoftverközpontja ahonnan szinte minden elérhető. Aztán itt Libre office és az open office a két alternatíva linuxon az ms office helyett. ubuntu.hu-n sokminden hasznos információt és dokumentációt találsz amit muszáj lesz elolvasnod, hogy jobban tudd használni a rendszert.


Mondták, hogy ez a linux ez nem olyan windows mint a másik és máshogy kell állítani.


Milyen másik? A linux nem egy másfajta windows. A linux egyáltalán nem windows.

2014. szept. 29. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tabaki ***** válasza:

Ugye, viccelsz, hogy linuxra Windows-programokat akarsz telepíteni? Ms-Office helyett használj LibreOffice-t (legbiztosabb, ha a gépeden levő Szoftverközpont programon keresztül csinálod), ami a nyomtatót illeti, bízzál benne, hogy az Ubuntu alapból felismeri. Ha nem, akkor itt kérdezd meg (a nyomtató típusát is közölve), hogy mi a teendő, valaki majd csak tud tippet adni. De először próbáld ki.

A LibreOffice legújabb verziója egyébként innen tölthető le, de ahhoz tudnod kéne mi a teendő ezekkel a DEB-fájlokkal:

[link]

Amíg nem szerzel tapasztalatot, kérj meg valakit, aki ért hozzá, vagy maradj a Szoftverközpontnál, ott egye meg a fene, ha valamicskével régebbi, de legalább magától települ.

Egyéb Windows-programok helyett is keress más, hasonló célú alkalmazásokat. Némely Windows-program futtatása emulátorral lehetséges ugyan linux alatt is, de általában nem szerencsés megoldás.

2014. szept. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Megvan a libre office megnéztem, és tényleg olvassa a windowsos doksikat.

De a nyomtatóval mit csinálok?

2014. szept. 29. 00:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Ok értem. Ez nekem bonyolult lesz. De van ismerősöm akit megkérhetek, hogy segítsen. Köszönöm a tippeket. Libreoffice az megvan már írok is bele. :D
2014. szept. 29. 00:27
 5/6 tabaki ***** válasza:

Pedig nem is beszéltünk össze :)

Nyeld le a keserű békát, hogy a linux az linux. Ha megismered, tetszeni fog, én például sokkal jobban szeretem, mint a Windowst, itthon nem is használok mást.


"A gép a szuper gyors meg minden."

...és nem is fog belassulni. Legyen ez az első jó pont a linuxnak.

2014. szept. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 tabaki ***** válasza:
Bonyolult a fenét. A Szoftverközpontban kiválasztod a kívánt programot, és Telepítés gomb. Egyelőre kezdőként legyen ennyi, amikor már gyakorlatod van, akkor lehet máshonnét való programokat telepíteni, forráskódból fordítani, konzolon keresztül intézni dolgokat, de ez most ne fájdítsa a fejed. Ezek hasznos pluszok, de nem kötelezők ahhoz, hogy kényelmesen használd a gépedet. Sok sikert! Ha valami nem megy, kérdezz.
2014. szept. 29. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!