Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szevasztok. Tegnap ráakartam...

Szevasztok. Tegnap ráakartam tenni a laptopra win 7-et. Megformáztam és utána semmi. Azt irjaki a számitógép javitásra szorul. Nemreagál sem f12-semf2. mit tegyek?

Figyelt kérdés
2014. szept. 29. 10:24
 1/5 tabaki ***** válasza:
Fogalmam sincs. Elsőnek talán leírhatnád lépésről -lépésre, hogy pontosan mit műveltél, mert szerintem ennyiből nem lehet kitalálni.
2014. szept. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A WIN8.1 akartam lecserélni.win7-re deformázás után meghalt.most hiba windows sistem32.. ésnem reagál semmire.válaszod előreis köszi.
2014. szept. 29. 11:44
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy kicsit tényleg leírhattad volna részletesebben ! :)

A telepítő lemezt berakva, a telepítést megelőzően formáztad ?

Boot sorrend beállítva ?

Esetleg bios reset ?

2014. szept. 29. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 coopper ***** válasza:

Szia.


A Windows 8 támogatja az UEFI-t mig a windows 7 nem.


Tehát először az UEFI-ben (BIOS) kellene beállitani (Ha lehet) hogy BIOS legyen, vagy késziteni egy olyan win7 telepitőt ami már megbirkózik az UEFI-vel : [link]


Ha ez megvan akkor particiónálás. Ha win8 volt rajta akkor nagy valószinűség szerint GPT partició van, jobb lenne az MBR : [link]


Ha ez kész akkor még a rejtett láthatatlan kis particiót is meg kell szüntetni haladó telepitéssel 100 megától 2 gigáig terjedő (Ezten vannak a rendszerinditó információk illetve az aktiválási infok - valamilyen particiónáló progival), hogy a rendszerinditó rész ne maradjon win8


Hát szerintem nagyjából ennyi.


Sok sikert.

Üdv.

2014. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tabaki ***** válasza:

Ne privátba.

"WIN8.1 akartam lecserélni.win7-re deformázás után meghalt.most hiba windows sistem32.."


Ne azt írd le, hogy mit akartál elérni, hanem, hogy milyen lépéseket hajtottál végre ennek érdekében. Én egyáltalán nem értem, hogy telepítéskor hogyan indulhat el akármi, ami a system32-vel kapcsolatos bármicsodát hiányol -- hogy pontosan mit, azt nem tudom, gondolom, megérezted, hogy ez is hasznos információ lehet, márpedig láthatólag esküt tettél rá, hogy semmiféle fontos dolgot nem árulsz el. Mindenesetre szerintem ilyen hibaüzenetnek nem kéne lennie, ha tényleg a telepítő indul el.


Egyéb hozzáfűzni valóm nincs, coopper szépen összefoglalta a tudnivalókat.

2014. szept. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!