Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Valaki aki jártas a photoshopban?

Valaki aki jártas a photoshopban?

Figyelt kérdés

Találtam egy tök jó tutorialt szeretném megcsinálni. Egy lépésnél már az elején elakadok, ahol a korrekciós rétegeket használja a női arcon. Nem tudom hogy csinálja, hogy ne az egész arc legyen fekete hanem csak a fele. Köze van a piros kijelölésnek hozzá ?


itt a link : [link]



2014. okt. 2. 00:47
 1/7 tabaki ***** válasza:
Én nem használok Photoshopot, ha jól értem, igen, ez a piros(sal jelzett) rétegmaszk takarja ki a fekete-fehérre állításból a megfelelő részletet.
2014. okt. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:
+DE ha jól értem, stb.
2014. okt. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

biztos hogy nem állok neki, de a lényeg "hogy ne az egész arc legyen fekete hanem csak a fele" az hogy a réteg áttetsző és a látszódó réteg "átmenettel" van megoldva a nem látszódótol (opacitás). Ezt legegyszerűbben radírral (soft eraser)tudod megvalósítani, állítsd be a keménységet esetleg az áttetszőséget

[link]

lehet nem a legjobb illusztráció de gyorsban csak ez van:

[link]

2014. okt. 2. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ezt az atmenetet nem ertem. Hogyan lesz atmenet ha nincs retegmaszk ?vagy van ? Tehat gyorsmaszkkal kijelolom a fel arcot erosek a vonasok deecset kicsi opacitas a vonasokat gyengitem?
2014. okt. 2. 12:20
 5/7 csacsi2 ***** válasza:

rétegmaszk nem kapcsolódik a képet,csak egy eszköz, azzal csak elrejted a kép részeit.. Amúgy valahogy úgy.

egyszóval a képpel (réteggel) dolgozol és annak lesz áttetsző része. Az ármenetet az opacitás és ecset beállításai adják. Ecset (pl radírnál, vagy fordítva előzmény ecset) a középpontja felől a széléig fokozatos átmenetet ad. ugyan ez érvényes a maszk nál is, ott is ecsetet használsz a kijelöléshez, ugyan úgy átmenetet fog képezni, annyival előnyösebb a maszk a radírral szemben, hogy nem módosítja az eredeti képet, tehát könnyen visszavonható.

2014. okt. 3. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 csacsi2 ***** válasza:
2014. okt. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszönöm köszönöm sokat tanultam !!!!!:)
2014. okt. 3. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!