Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi használ el ennyi memóriát?

Misi0023 kérdése:

Mi használ el ennyi memóriát?

Figyelt kérdés

Most raktam össze egy asztali pc-t. Frissen telepített win 7 ultimate van rajta (x64). Csak drivereket tettem fel meg egy avg2014-et + az összes frissítést feltettem tehát azokat már nem keresi.

A lényeg: többszöri újraindítás után is, miután feláll a rendszer, alapból 1GB-900MB memória használatban van. A feladatkezelőben nem látok semmi programot ami sok memóriát zabálna. Néha az svchost 40-50 megát de nem hinném, hogy az húzná le. Az erőforrásfigyelőben sem látok semmit. A gépben 2 giga ram van amiből 128 az apu-é. A notebookomon is ugyan ez a disztribúció van ugyan ezzel a vírusírtóval de azon alapból 400-500 mega a használatban levő memória. Átlátszó aero téma van mind2 gépen.


Mivel tudnám kideríteni, hogy mire megy el a memória?


2014. okt. 2. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, szerintem nem sok az 1GB.

Nálam alapból 900MB-1GB RAM-ot használ a rendszer.

2014. okt. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy csak én ragadtam le az évekkel ezelőtt megszokottakhoz...

De egy tiszta win7 más gépen nekem nem használ ennyit alapból

2014. okt. 2. 13:37
 3/7 anonim ***** válasza:

Persze nem kapcsoltam ki a szolgáltatásokat, fut az összes, ami alapból benne van.

Ha kikapcsolgatnám, ami nem kell biztos lejjebb menne az érték 750-800 MB-ra.

2014. okt. 2. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazából annyira nem érdekes. Még így is van majdnem 1 giga. Az meg elég netezni meg youtubeozni. De köszönöm a válaszokat!
2014. okt. 2. 13:46
 5/7 anonim ***** válasza:

A többi gépre is ugyanezt az Ultimate-et telepítetted?

Talán az a gond, hogy az sok olyan szolgáltatást tartalmaz, amire neked nincs szükséged, mégis elindul (de nem biztos).

2014. okt. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre is de az ultimate-et használom máshol is. Esetleg az számíthat, hogy 32 vagy 64 bites?
2014. okt. 3. 09:45
 7/7 anonim ***** válasza:
A 64 bitesnek nagyobb gépigényt szoktak megadni (2 GB ram, 32 bitesnél csak 1-et). Szóval számít szerintem. Főleg, ha ez eltérő az általad ismert gépek között.
2014. okt. 3. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!