Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet letörölni egy...

Hogyan lehet letörölni egy meghajtórol a win7-et? Többi lent

Figyelt kérdés

Igazából összetett dologról lenne szó, röviden van egy eredeti Xp-s gépem (nincs meg hozzá a telepítőlemez, meg a kód se) amibe raktam egy merevlemezt, csakhogy azon még rajta van a win7, mivel egy működő gépből szedtem ki. A kérdések azok lennének, hogy:

1. Hogyan lehet az Xp helyére win8-at rakni (persze ha megszerzem a win8-at, letöltöm pl)

2. Hogyan lehet a win7-et letörölni a vinyórol



2014. okt. 3. 16:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát ez tényleg "bonyolult". A windows 7-et egyszerűen letörölheted a windows xp alől, csak megkeresed azon a merevlemezen a "Windows" mappát, és letörlöd. Ennyi.

A windows 8(.2)-t pedig rém egyszerűen leszed, kiírod dvd-re, boot from cd-dvd, aztán már ott a telepítő. Linket pm-ben küldök.

2014. okt. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a formázás az igazán nyerő megoldás. Előtte mentsd át valahova az adatokat (filmek, programok, stb.), amik kellenek.
2014. okt. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
#1-es: Mi az a Windows 8.2 és milyen linket tudsz hozzá küldeni? Remélem, csak elírtad...
2014. okt. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
na, szóval az a probléma, hogy a win7-et nem tudom formázni, nem engedi, manuálisan sem tudom letörölni, és a win8-nak a legfrisebb verzioját szdem le. A merevlemez amin a win7-vanb, amúgy particionálva van, win8-telepítésnél nincs gond, az oké, csak 7-tel van gondom...
2014. okt. 3. 16:31
 5/14 anonim ***** válasza:

Hol próbáltad formázni?

Én telepítés előtt gondoltam (1. beállítod a BIOS-ban a boot sorrendet, 2. bootolsz telepítő lemezről/pendrive-ról, 3. törlöd a már feleslges partíciókat, 4. létrehozol úja(ka)t, 5. telepíted a win8-at).

2014. okt. 3. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
a sajátgépen próbáltam, nekem linuxot ajánlottak, hogy azzal gyorsabb megcsinálni, csak ahhoz nem értek...
2014. okt. 3. 16:47
 7/14 anonim ***** válasza:

Sajátgépben xp vagy 7 alól?

(Saját magát nem tudja formázni, tehát 7 alól szerintem nem megy, xp alól passz.)


De amit írtam, az megy, tehát a telepítő...


ELŐTTE MINDENKÉPPEN MENTSD LE A DOLGAIDAT, AMIK KELLENEK!

2014. okt. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Mégegyszer, tisztán: van 2 gép, az egyiken win7, a másikon xp van. A win7-esből kiszedtem a merevlemezt(amelyiken a win7 van), és az xp-s gépbe raktam. Az xp-sen nem tudom elindul-e (nem próbáltam) a win7... De az első dolog hogy el akarom távolítani, az egész win7-et. A merevlemezét teljesen üresre szeretném törölni.



A második, mindezután a win8.akárhányat szeretém telepíteni (mindenhol ezt ajánlották, a gépem a 7 et nem viszi, főleg nem a 64 biteset) és nem tudom hogy kell a 8-at telepiteni, csak annyit hogy ki kell írni. Vagy ha van rá lehetőség pendrivéről csinálni egy boot pendrivét.

2014. okt. 3. 17:21
 9/14 tabaki ***** válasza:
Még egyszer: Olvasd el és értsd is meg a fenti válaszokat. A W7-et most, az XP-ből is törölheted, vagy a vincseszterét átformázhatod -- de az egészet hagyhatod a W8.1 telepítése utánra is. Mivel a rendszerlemezed felülírására készülsz, mentsd el a fontos adataidat. Igen, linux live-lemezzel is lehet formázni, de ez kb. ugyanannyira egyszerű vagy bonyolult, mint a Windows-telepítőlemezről.
2014. okt. 3. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Jó, de nincs telepítőlemezem, semilyen, és nem tudok formázni mert hibát ír ki, ennyi a probléma... A többi oké
2014. okt. 4. 16:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!