Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A directx 10 lassabb mint 9?

A directx 10 lassabb mint 9?

Figyelt kérdés

Nvidia 9400GT-m van és windows vistát fogok majd xp mellé telepíteni. Nem kell a rizsa a vista igen is jó rendszer, nem most fogom először használni, használtam radeon 8500-el (alap ms driverrel) is és számtalan régi konfigon mindegyiken gyorsan, jól futott. Az újabb windows-ok is csak tuningolt visták a directx,uca,ui stb változtatások miatt.

A kérdés most az lenne: lassabban fognak e menni azok a régebbi játékok amin játszok dx10-el mint 9-el és a windows xp-n?

Rammal és processzorral nincs gond. Csak a vga ilyen régi.



2014. okt. 5. 10:59
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyorsabb, viszont új dolgok is bekerültek, amik a 9 ben nem voltak, ezek egy 9400gt nek valószínűleg túl sok lenne. Ha egy játékot megírtak dx9 re és 10 re is, akkor 10 alatt gyorsabb(már ha nincsenek plusz effektek). Végtelenül leegyszerűsítve.


Amúgy egy kicsit másképp fest a helyzet, mint amit leírtál, a vista első kiadását fikázta mindenki, mert az tényleg szar volt, talán sp1 környékén lett használható, viszont a win7 még mindig gyorsabb, több értelme van azt használni, minden szempontból(maximum akkor nem, ha bejön a vista felülete, de win7 et is lehet vistásítani). Az elméleted alapján az összes windows csak tuningolt win 1, mert minden benne volt, ami az előzőben, csak raktak mellé még pár dolgot, nagyon nem értem, hogy mit akartál ezzel mondani.

2014. okt. 7. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ami megy, az kb. ugyanúgy megy.

De lesz, ami el sem indul.

2014. okt. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Megnézném hol volt a windows "1"ben uac. :)

De ez szószerint azt jelenti. Hát a vistás drivereket lehet használni az összes újjabb windowszal.

Egyedűl csak a windows xp és a vista között van óriási különbség.

Nekem volt a sima vista is persze akkori jónak számító hardverrel. Azzal sem volt bajom. Csak azzal volt baj hogy nagyon gyenge géppekre rakták, mert ugye amin megy szépen az xp azon nem biztos hogy a vista is úgy menne. pl a ram miatt. De amin megy szépen a vista azokon a gépeken a többi újabb windows is fog menni.

Vista óta a gépigény sem nőtt.

Most az a pár processzor utassítás amit megkövetel a 8 és ettől még többet kívánó 8.1 az nem változtat semmit mert azokat is csak a biztonság miatt raktak bele. Tehát pl noorthwoodos P4-en szépen megy a win7, de a 8-at fel sem lehet rakni. Egy prescot P4-en működik a 8 a 8.1 nem is megy rajta. Egy cedar milles P4-en meg már a 8.1 is megy.

Biztonság, felület, directx és további ms termékek pl ie,wpm és társaikon kívűl nem különböznek az új windowsok a vistától. Nem is fognak sosem.

Ez a "vista motor" marad már meg mindig szerintem az ms-nél.

2014. okt. 7. 15:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Lassan én is lecserélem az XP-t valami másra (pedig ezzel meglepően hosszú ideig meg voltam elégedve), de az biztos, hogy nem a Vista lesz a váltás. Visszalépés lenne, nem tudom mit szerettél meg benne.
2014. okt. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!