Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows XP-ről hogyan lehet...

Windows XP-ről hogyan lehet Windows Vista-ra frissíteni úgy, hogy megmaradjon az XP is, ne csak a Vista?

Figyelt kérdés
Nagyon sok fontos adatom meg egyéb dolgom van a gépemen, és ezeket nem akarom letörölni. Szóval ha frissítek, akkor maradjon meg minden, ha meg nem lehet, akkor meg egy másik partícióra telepíteném. Abban az esetben megmarad minden? Tehát lesz egy XP-féle partícióm is meg egy Vista-féle partícióm is? Egyáltalán lehetséges?

2014. okt. 5. 12:37
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha külön particion van a rendszer akkor a rendszer particot for.azod és arra mehet a vista .Ha nem igy van akkor egy új particiora ragd a Vistát és bekapcsolaskor valaszthatod ki melyiket indítod.
2014. okt. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
ehhez tudni kell, hogy hogy van particionálva a rendszer. én nem javaslom a frissítést, inkább egy másik partícióra egy friss telepítést kéne csinálni. viszont azt javaslom ne vistát hanem win7-et telepíts!! stabilabb és kisebb a memóriaigénye. ha pedig régi gépről van szó akkor a vista kizárva! sőt windowsnál is csak akkor érdemes maradni, ha egy program megköveteli. egyéb esetben linuxot javaslok
2014. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha úgy telepítem a Vista-t, hogy az XP-ben vagyok, és elindítom a Vista telepítését, akkor létre tudok hozni egy új partíciót, hogy arra telepítsem, és megmaradjon az XP?
2014. okt. 5. 19:18
 4/10 anonim ***** válasza:
Rendszert soha ne telepíts működő rendszer alól. Ha fel van particionálva az egész meghajtód nem fogsz tudni újat létrehozni. Vagy kijelölsz egy olyan partíciót amiről már lementettél mindent (és formázható) vagy egy külső program segítségével újraparticionálod a meghajtókat. (Ez némileg veszélyesebb az adatokra nézve.)
2014. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Látom nemtudnak lebeszélni a vista ról amugy milyen gépre menne ? windows 8.1 hez mitszólnál ? Vista régi nemsokra mész vele jó volt de mostmár nemigazán van támogatása sajnos és a win 7 is sz@r sz@r@bb a vistánál is ha mindenképp kell valami és igy is ragaszkodsz a vitához válaszd azt mozilla google croma lesz friss programok 2013 ofice woerld stb nemtudom vitának tetszik e ?
2014. okt. 11. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
#5 Win7 mióta szarabb a vistánál? Teljesítményben a gyakorlat nagyon nem ezt mutatja....
2014. okt. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
számomra szarabb win 7 vistánál. Elég sokat szóptam win 7 tel erös gépeken mindig befagyot a win 7. Ha a win 7 nek 200 ezer ft os inteles gép nemelég nincs mit mondanom !
2014. okt. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
akkor valamit nagyon rosszul csináltál. nekem 5-6 éves inteles gépeken is száguld, pedig van amelyikben mindössze 1,5GB ram van. nem mondom, hogy nem tudnék belekötni, azért minden windowsnak megvannak a maga bajai, de ha indokolatlanul lassú akkor nem feltétlen az oprendszerben kell keresni a hibát. driver is okozhat ilyen problémát.
2014. okt. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem sehogyse tetszik a win 7 ahogy neteztem vele átlátszot a lomtár vagy más ikon ami épen odakerült. érdekes modon vista win 8.1 be nincs ilyen. Meg a win 7 az én 3 terrás winchesteremet is 2 nek látta érdekes win 8.1 rendesen látja ugyhogy win 8.1 nél maradok.
2014. okt. 13. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha GPT-t használtál volna akkor működne a 3TB. Ha nem vagy tisztában a dolgokkal akkor vagy olvass utána, vagy kérdezz. De feleslegesen ne vezess félre másokat a tudatlanságoddal. 8.1-el azért működött, mert az már alapból azt használja...


Továbbá a 8.1-nek borzalmasan rossz és használhatatlan (számomra) a kezelőfelülete. Valóban gyorsabb rendszer, de a metroval teljesen rossz irányba megy az egész. Persze külső, kiegészítő programokkal működőképessé tehető. Arról nem is beszélve, hogy egy csomó funkciót kiszedtek belőle (ami 7-ben benne volt). Ebben csak parancssorból érhetőek el (vagy nagyon eldugva), így laikus felhasználó nem fogja tudni hol kell elérni. (pl az eltárolt wifi hálózatok menedzselése)

2014. okt. 14. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!