Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Telepítés előtt állok Win7....

Telepítés előtt állok Win7. Érdemes a lapozófájlt a merevlemez elejére tenni külön partícióra? Próbálta valaki (tapasztalta), vagy ez csak külön hdd esetén jó? Többi lent.

Figyelt kérdés

[link]

Az itt leírtak szerinz valóban gyorsabb lesz a rendszer? Azért kérdezem, mert ellentmondóak a neten olvasott infók. Kérlek akkor válaszolj, ha biztos vagy a dologban, mert neten olvasottak alapján ezt is - azt is mondják.


2014. okt. 8. 07:51
 1/4 A kérdező kommentje:
Adatpartícióm is lesz, tehát így 3 részre lesz osztva(c-d-e) a hdd, plusz a 100MB-os amit a win7 létrehoz?
2014. okt. 8. 07:53
 2/4 Tengor ***** válasza:
Nem érdemes ezzel időt tölteni. Nem sokat fog hozni a teljesítményben. Ha minden % számít, akkor meg ne HDD-t használj hanem SSD-t!
2014. okt. 8. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 CspCsj ***** válasza:

Ez egy 9 éves cikk.

Akkor még 512MB memória sem volt minden gépben, nem hogy több.

A lapozófájlra akkor van rendszerint szükség, ha a fizikai memória szabad területe elfogyott és a háttérben lévő ablakok (programok) által használt memóriaterületet a merevlemezen tárolt lapozófájlba másolták, így az a memóriaterület "felszabadult" és használhatta az előtérben lévő program, vagy a rendszer, vagy aminek éppen szüksége volt rá. Ha aztán átváltottunk erre a háttérben lévő ablakra/programra akkor a rendszer visszaolvasta a lapozófájlból a memóriába és folytathattuk azzal a munkát (persze ha ehhez nem volt elég szabad memória, akkor egy másik háttérben lévő, vagy éppen most háttérbe került ablak/program memóriaterületét kellett ugyanígy lementeni a lapozófájlba, ez lassúbb számítógépeknél sok másodpercig ie eltarthatott)


A lapozófájlt azért szokták külön partícióra tenni, hogy ne legyen töredezett, mert a memória kiírását és visszaolvasását ez csak még lassúbbá tette (a lapozófájlt még a kevés memóriával és nem túl nagy merevlemezzel rendelkező régi gépekre tervezték, az akkori memóriamennyiség többszörösét is elfoglalhatta, de ha nem volt hely, vagy nem volt rá szükség akkor a rendszer dinamikusan csökkentette, így elaprózódhatott, persze ez nem volt gyakori).

Ha a minimális és maximális méretét kézi beállítással egyformának adták meg akkor ezt ki lehetett kerülni.


Sok memória (4GB vagy több) esetén ki is lehet kapcsolni (XP rendszernél, és ha nem használunk sok GB memóriát igénylő programokat), bár pár régi program igényli, hogy legalább egy kisméretű lapozófájl legyen beállítva.

Az új rendszereknél (Win7/8) a rendszer, a böngésző és kommunikációs, segéd és védelmi programok egyidejű futtatása esetén több memóriát szükséges a lapozófájl kikapcsolásához (8GB vagy több).


(Bocs a szájbarágós részekért.)

2014. okt. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Külön köszi a szájbarágós részeket, nem gond ha valaki alapos választ ad. Sőt! :)
2014. okt. 8. 14:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!