Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom megnyitani a...

Hogyan tudom megnyitani a régi C' meghajtó dokumentumokat az új Windowson? Mivel átugrik az új C meghajtóra.

Figyelt kérdés
Régi XP 'C meghajtó dokumentumokat az új Win 7-en nem lehet megnézni.

#Windows #meghajtó #dokumentukom
2014. okt. 9. 14:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Mit értesz "régi C meghajtó" és "új C meghajtó" alatt?
2014. okt. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Alapesetben a "<régi meghajtó>:\Documents and Settings\<username>\My Documents" mappában vannak a dokumentumaid. Vigyázz, mert több shortcut is van a lemezen, amik az aktuális %USERPROFILE% rendszerváltozó által mutatott mappára visznek (ami a Windows 7 jelenlegi Documents mappája), úgyhogy nagyon óvatosan törölj bármit is!
2014. okt. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Van egy D meghajtó amin a régi winyó adatai vannak. Documents and Setting. Ha ebbe bele lépek, magától átugrik a jelenlegi C - Docume and Settings mappába, így nem lehet megnézni a régi fájlokat. Talán a rendszermeghajtót át kellene nevezni másik betüre?
2014. okt. 10. 00:03
 4/7 anonim ***** válasza:

"Ha ebbe bele lépek, magától átugrik a jelenlegi C - Docume and Settings mappába, így nem lehet megnézni a régi fájlokat."


Valami nem stimmel. Az XP "Documents and Settings" mappája NEM link, nem ugrik át sehová, ha belemész. Ugyanolyan valós folder, mint Win7 alatt a "C:\Users". Egy szinttel LEJJEBB már nem ez a helyzet. Hogyan akarsz eljutni oda, milyen programmal, mire kattintasz? Ha bármilyen "My" előtagú folderre kattintasz (My Documents, My Videos stb), na azok már csak linkek, azok átvisznek a jelenlegi helyre. Engedélyezd explorerben a rejtett file-ok megjelenítését, hogy jobban lásd, mi van ott és keress rá egy BIZTOSAN a régi My Documentsben lévő file nevére. Ha megvan a file, látni fogod, hol találta meg.

2014. okt. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Engedélyeztem a rejtett fájlok megtekintését. Nincs abban semmi, akkor nem tudom hova tüntek a régi fájlok.
2014. nov. 5. 11:59
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem bántásból mondom, de szerintema legbölcsebb lenne elvinni valaki olyasvalakihez, aki tényleg ért is hozzá, és nem rest segíteni.

De ha netán véletlenül rossz meghajtót formáztál le telepítéskor, akkor azoknak az adatoknak már búcsút inthetsz.


A "régi" dokumentumok tulajdonságainál mit ír? Mappa, vagy parancsikon?

Parancssorból próbáltál már oda belépni? Elindítod a parancssort, beírod, hogy d: majd nyomsz egy entert, ekkor átlép a D meghajtóra. Beírod, hogy cd "Documents and Settings" majd enter, ekkor belép azon a meghajtón a Documents and Settingsbe. Ha ott van, akkor ezzel be tudsz oda lépni. Ha pedig hibát ad, akkor írd meg a hibaüzenetet, abból is sokminden kiderül.


És tudom, hogy ez már csak eső után köpönyeg, de legközelebb ami egy icipicit is fontos, és várhatóan még valaha szükséged lehet rá, arról készíts biztonsági másolatot!

2014. nov. 6. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Majd megnézem amiket mondtál és leírom ide.
2014. nov. 9. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!