Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux alatt töredezik a kép...

Linux alatt töredezik a kép videónézéskor és görgetéskor. Mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Nvidia gyári drivert már feltettem, semmi változás. Lubuntuval és Mint 16-al is próbáltam, ugyanaz. Videónézéskor vizszintes töredezettség jelentkezik, ha gyorsabb mozgás mozgás van a képen. Windowson tökéletes a kép.

2014. okt. 15. 17:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
próbálj meg nem gyári drivert feltenni,hanem pl ubuntu alatt hagyd,hogy ő tegye fel amit gondol.
2014. okt. 15. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Igen, először nyilván azt tette fel, amit ő gondolt, de az sz.r volt, szóval feltettem a gyárit, és az is pontosan ugyanolyan sz.r. A driver agyébként támogatja a kártyát, benne van a támogatott eszközök listájában (7800GT egyébként).

Szóval a kérdés az, hogy ha a megfelelő driver van feltéve, és mégsem jó, akkor hogyan és mibe kell belepiszkáljak még ahhoz, hogy jó működjön?

2014. okt. 15. 18:45
 3/12 Tom Benko ***** válasza:
Vdpau driver megvan?
2014. okt. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eddig nem volt. Most feltettem, újra is inditottam, de semmi változás.

Egy angol forumon azt olvastam, hogy a Flipping-et kell kikapcsolni az X Server beállitásainál, de nálam az se hozta rendbe.

Mi lehet még?

2014. okt. 18. 20:03
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
Milyen kártya?
2014. okt. 19. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
7800GT
2014. okt. 19. 10:37
 7/12 A kérdező kommentje:
A másik gépemen, amiben integrált ATI kártya van, ugyanez volt a gond, ott az Adobe Flash player lecserélése másik flesh playerre megoldotta a problémát. Ennél nem. Vagy legalábbis állitani kellene még valamin. De min?
2014. okt. 19. 13:15
 8/12 Tom Benko ***** válasza:
Kompozitálás? A régi drivert leszedted? Melyik van betöltve?
2014. okt. 20. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Nem tudom, mi az. Sem azt, hogy hogyan kell ellenőriznem, hogy melyik driver fut. Hogy kell csinálni?


A Control Centerben a Driversben 4 drivert kinál fel. Ha egy másikat választok ki, mint ami jelenleg ki van választva, akkor telepiti az újat. Mindet kipróbáltam, egyiknél se volt változás.


Amikor az Adobe Flasht leszedtem és másik flash playert raktam fel, akkor jobb lett kicsit, de csak kicsit. Ritkábban töredezik a kép videónál, viszont az egész kép stroboszkóp-szerűen villog, ha sok a fényváltozás, pl. éjszaka lövöldöznek.

2014. okt. 21. 18:35
 10/12 Tom Benko ***** válasza:
A beállításoknál nézheted meg, hogy a kompozitálás be van-e kapcsolva, ez pontosan a használt ablakkezelőtől függ, merre található. A betöltött driverek listáját az lsmod paranccsal kérheted le.
2014. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!