Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Játék készítés (minden amit...

Daniel1385 kérdése:

Játék készítés (minden amit tudni lehet róla, pl kezelő motor, program amelyben készítik)?

Figyelt kérdés

Érdekel a téma, de nem mint megélhetőség, csak mint hobbi!

1, Milyen programot használnak a készítésére (karaktertervező, pálya tervező, stb. ilyenekre gondolok)? Program nevet is légyszi ha lehet!

2, Milyen vizuális motort használnak általában?

3, Mi az a vizuális motor? Mi a szerepe (ha jól tudom az Unreal Engine is ilyen program..)



#Unreal Engine #játéktevezés
2014. okt. 15. 18:27
 1/6 anonim ***** válasza:
Azt ugye tudod, hogy egy játékok több száz fős csapat készít? És még nekik is évekbe telik.
2014. okt. 15. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tudom, de mégis érdekel egy kicsit...
2014. okt. 15. 20:28
 3/6 defi@nt ***** válasza:

Nem tudom mennyire segít, de a CryEngine 3 SDK ingyen letölthető és használható. Abban megnézhetsz ezt-azt, ha van türelmed hozzá.

Kb. ilyen: https://www.youtube.com/watch?v=hMq5cQVOvZ4

2014. okt. 16. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 seymour99 ***** válasza:

Régi kérdés, de hátha valakinek még segíthetek.

Először is a játékbeli objektumokat le kell modellezni (én speciel Belndert használok) természetesen ingyenes.


És amint mondtad etr egy motorban rakják össze. az unreal engine is egy ilyen motor. Így kezdéshez az UE4 et ajánlom mivel ingyenes és eléggé felhasználó barát. Persze ahhoz hogy el is érj valamit sok kitartásra lesz szükséged. Ha csak nem vag egy őstehetség. :D sok sikert!

2015. dec. 28. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 seymour99 ***** válasza:
Ja igen. Tömören arról hogy mi is az a grafikus motor. Konkrétan egy olyan program ami az adott világodat életre kelti ( persze megfelelően neked kell ezt a részét is megcsinálni)
2015. dec. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 seymour99 ***** válasza:
A grafikai motorban való programozás a scriptelés, YouTubeon rákeresel megérted miről is beszélek.
2015. dec. 28. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!