Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Skype hanggal kapcsolatos...

Skype hanggal kapcsolatos kérdés. Mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm megkért, hogy nézzem meg a gépén a Skype-t, mert kapcsolódáskor ők hallják a partnert, őket viszont nem lehet hallani.

Feltelepítettem a legfrissebb hangkártya drivert, beállítottam mindent a Windows hang beállításoknál is meg a Realtek hangkezelőben is meg a Skype-ban is, de továbbra is ugyanaz a helyzet.

Érdekesség, hogy ha a mikrofonba beszélek, a hangszórókon lehet hallani, ugyanakkor a Skype hang beállításainál nem érzékeli a mikrofont. Kínomban letöltöttem az Audacity-t, felvételre állítottam, de az Audacity sem érzékeli a hang bemenetet.

Mi lehet a probléma? Látszólag minden tökéletes, hang még sincs.


2014. okt. 18. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

A Win hangbeállításoknál, a mikrofon ki van választva alapértelmezett eszköznek ?

A Realtek-ben nincs lenémítva az eszköz ?

A win érzékeli a mikit ?

2014. okt. 19. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Skype-ban van többféle mikorfon beállítás. Ha nem aktív a mikrofon, amikor a skype indul, nem az lesz az alapértelmezett. Ezért sajnos, ha a skype indítása után aktiválódik a mikrofon, akkor azt át kell állítani.
2014. okt. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A Win hangbeállításoknál a mikrofont megjeleníti és azt mondja, hogy ez az eszköz megfelelően működik.

A Realtek-ben nincs lenémítva az eszköz.

A Win érzékeli a mikit? A hang beállításokban megjeleníti, tehát érzékeli.

A Skypeban is be van állítva, de ha beszélek, az indikátor meg se mozdul.

2014. okt. 19. 10:41
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, még annyit, hogy itthon a saját gépemen rendesen működik a Skype. Az ismerősöm gépén a beállítások most ugyanazok, mint az én gépemen. De végigpróbáltam az összes beállítást, egyik beállítással se működött.
2014. okt. 19. 10:48
 5/8 anonim ***** válasza:
nem elég hogy megjelenik a win-ben a mikrofon. Baszh.tod ha nem aktív. :)
2014. okt. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy aktív. Ezért nem tudom elképzelni, hogy mi a bánatért nem működik mégsem.
2014. okt. 19. 13:08
 7/8 anonim ***** válasza:
A kis zöld grafikus jel mozog amikor beszélsz ? Mert ha nem, akkor elromlott a mikr.
2014. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Az a probléma, hogy a zöld grafikus jel nem mozog, viszont a mikrofon jó, mert a hangfalon lehet hallani, ha a hangfal hangerejét feljebb állítom, akkor még gerjed is a mikrofonnal. Azon kívül az én mikrofonommal is kipróbáltam és azzal se jó.

Egyelőre nem töröm tovább rajta a fejem, holnap lecserélem a Win 7 op.rendszert Win 8.1-re és remélem, hogy megoldódik a probléma.

Kispofa75 köszönöm a segítőkészségedet, sajnos ez most olyan probléma, amit én a gép előtt ülve sem tudtam megoldani, a távolból meg egyszerűen lehetetlen.

2014. okt. 19. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!