Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szeretném kipróbálni a linuxot...

Szeretném kipróbálni a linuxot, soha nem használtam még milyet telepítsek a gépemre?

Figyelt kérdés

Gépem:

Phenom x4 9500 2,26 Ghz

4Gb ddr2800

Hd 4850 1Gb


Szeretném ha minél gyorsabb lenne rajta a linux, játszani nagyon nem fogok rajta(bár jó lenne megtanulni hogyan futtatható rajta egykét régebbi játék)

Full hd filmnézés és netezés lesz leginkább meg torrent..

Melyik lenne erre a gépre a legalkalmasabb?

Ezekből is van 64 bit meg 32 bites?

2 meghajtó van jelenleg a gépemben egy ssd(64gb) és egy 320-as hdd A linux szerintem ráfér még az ssd-re..hogyan telepítsem rá? Mind2 rendszer kellene még.


2014. okt. 19. 11:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Erre a gépre bármelyik Linux felmegy, olyat célszerű választani, amelyikhez kaphatsz segítséget fórumokon, ha elakadsz. Magyarországon az Ubuntu-család a legelterjedtebb, a LinuxMint 17 xfce szerintem jó lesz neked, előre vannak telepítve a codecek, egyből van hang, kép (az Ubuntunál ezt külön kell telepíteni).

Windowsos programokat a "wine"-al próbálhatsz meg futtatni, van amelyik sikerül, van amelyik nem.

2014. okt. 19. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jobb ha virtualboxba telepítesz előbb egy normális linuxot. Én azt mondom bármi csak ne ubuntu, és linux mint. Ezek már nem igazán linuxok, a linux kernelre épülnek, de közük sincs a linux filozófiájához. Ugyanaz mint ha egy windowst használnál ami alatt linux kernel fut. Attól még inkább windows lenne mint linux. Debian, archlinux, esetleg crucnhbang.
2014. okt. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Valami olyan ami az android rendszerre leginkább hasonlít?
2014. okt. 19. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Itt van egy Android, görgess az ingyenes letöltésre:

distrowatch.com/table.php?distribution=androidx86

2014. okt. 19. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Kösz!

Ez a legújabb 4.4-es ami telón van? vagyis annak az átirata?

És ez mennyire fogja támogatni az eszközöket? Videokártya, hd gyorsítás uvd2-vel.. Youtube teljes értékű lesz vagy csak azok a videók jönnek be amik "mobilon támogatottak"(mert ugye egy csomó telón nem jön be direkt)

Hogyan kell telepíteni?

Felismer e ugyanúgy bármit usb-n?

2014. okt. 19. 20:13
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, ez a 4.4, de RC, ami azt jelenti, hogy fejlesztői változat, még nincs teljesen kész, lehetnek benne hibák.

Letöltöd, és vagy kiírod egy CD-re és úgy telepíted (berakod a dvd íróba és újraindítod), vagy letöltöd az unetbootin alkalmazást, és azzal pendrájvra teszed és arról bootolsz be.

2014. okt. 19. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!