Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Dota 2 játékról és hősökről...

Dota 2 játékról és hősökről lenne szó?

Figyelt kérdés
3-4hete kezdtem, eléggé megtetszett és azóta napi 1-2 meccset letolok. Shadow fiend, sniper, chaos knight a 3 favorite. Manatöltődés, élet töltődés, teleport ezek az alapok már mennek rendesen, de viszont mikor már 12-13 szinten van mindenki és megy a harc elég könnyen csökken az élet! Látok olyan karraktert is akinek egyszercsak visszatöltődik az élete, azt hogy csinálja? és milyen cuccal? Ha tudnátok nekem pontos "neveket" mondani azt nagyon megköszönném, és a hasznos tippeket is elfogadom?
2014. okt. 19. 23:08
 1/6 anonim válasza:
Egy időben én is dotáztam, de csak mert érdekes volt, akkor még nem tudtam, hogy ez nem csak egy játék, hanem attól sokkal több. A dota 2-t szerintem a sok lehetőség kiaknazasa miatt csinálták, meg persze a grafika miatt is. Én csak annyit tudok neked segíteni, hogy kezdj neki kétszer legalább minden hőssel, máskülönben nem fogod tudni kiismerni sose a játékot. Hosszú út áll előtted barátom :)
2014. okt. 20. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszönöm : )
2014. okt. 20. 14:55
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A karakterekre, akiknek hirtelen visszatölt az életük, több magyarázata is lehet:

1) van egy support a teamben, aki healeli őket (ez általános heal esetén egyből felviszi a HP csíkot)


2) ha fokozatosan megy fel a HP csík, és közben összezsugorodnak a meglévő csíkok (igazából nő a teljes HP pool), az egy item: Armlet of Mordiggan. A Dota 2 wikin ( [link] megnézheted, de a lényege, hogy sok hasznos tulajdonság mellett a bekapcsolás pillanatában 425 HP-t ad (ha be van kapcsolva, nagy attack speedet, damaget és strengthet ad - innen az instant HP növekedés, cserébe nagyon nagy életet leszív másodpercenként). Például Chaos Knightra elég hasznos item :)


3) lowon van, egyszer csak kimegy a látótérből pár másodpercre, és mikor visszatér, nagyobb a HP-ja. Ez lehet healing salve, de ez majdnem (!) minden heron csak starting itemként fordul elő (remélem egyébként, hogy az ilyen fogalmakkal mint starting item, strength stb. tisztában vagy :D), egyszerűen mert nincs inventory slot vagy csak gold pazarlás lenne, mert nem nagyon van időd teamfightban visszavonulni és healelni. A másik, valószínűbb magyarázat erre a jelenségre ismét egy item, Heart of Tarrasque. A lényege, hogy ad 40 strengthet és sok HP-t (nagyját a STR-ből kifolyóan), és a teljes HP poolod 2 %-át (kikapcsol 4 másodpercre, ha megütnek) tölti vissza másodpercenként.


4) Lifesteal. Illetve, nagy DPS (damage per second) hero lifesteallel (lásd Huskar, Phantom Assassin). Akik rövid idő alatt iszonyatos sebzést tudnak okozni right-click attackekkel, azoknak drasztikus lesz a lifestealje is ebből kifolyólag.


5) Naturális HP regen. Erre a fő példa Alchemist, ha el van nyomva az ultija (vérengző vadállat lesz, óriási HP regennel, mana regennel, attack speeddel és damage-el).


6) Healing itemek, pl. Urn of Shadows, Mekansm (bár ez az összes közeli barátságos egység HP-ját felviszi), és egyszerű healing spellek, pl. inner vitality... nos Inner vitality, legalábbis hirtelen csak ennyi jut eszembe, hogy support spelleket ne mondjak még egyszer :D


Tanácsból pedig... hát rengeteget adhatok.

Először is tedd át a Steamet angolra (már ha egy kicsit tudsz angolul): egyrészt MINDEN sokkal világosabban és "szebben" lesz leírva, és nem fogsz dolgokon fennakadni fordítási hibák miatt (amivel én még nem találkoztam azon 25-30 órán belül amíg magyarul Dotáztam, de a barátaim panaszkodása enged arra következtetni, hogy vagy valamit nagyon nem tudnak, vagy el van írva).

Másrészt, próbálj ki MINDEN herot, vagy legalábbis a legtöbbet. Ha erre nincs időd/türelmed/kedved (pedig az utóbbi 2-ből bőven kéne legyen, ha Dotára szánod magad, sőt időből is), akkor legalább olvasgasd el őket szintén a Dota 2 wikin (amit szintén böngészhetsz ha bármit nem értesz, és a hősök spelljeit is érdemesebb itt megnézni, mert ott látszik, hogy Black King Bar/Linken's blokkolja-e az adott spellt, lehet-e purgeölni, és további információ is van a spellről, ami hasznos lehet). Nincs annál rosszabb, mint hogy ismeretlen hősök ellen lanezel, kinyírnak, és ötleted sincs, hogy mi történt, a csapattársaid meg persze idegesek rád.


Snipert pedig felejtsd el. Bocs, de ez az igazság. Eleinte én is snipereztem (kb 10 kör botmeccset abból a 20-30 botból, amivel kezdtem a Dota "karrierem" - nem mentem onlinera egyből, majd később 4 meccset online), de rájöttem, hogy: 1) nagyon könnyen counterelhető (gondolom tudod, mit jelent, de egyébként ha bármi nem világos az egész válaszomból, akkor nyugodtan írhatsz privit, vagy itt is kérdezhetsz, és kifejtem). Egyrészt nagyon kevés HP-ja van. Persze, most még azt szűröd le, hogy ez nem probléma, mert mire bárki is elér hozzád, addigra halott/bőven 50% alatt van. A te szinteden (napi 1-2 meccs 30 napja közel 50-60 órát sejtet) senki nem próbál counterelni, mindenki leginkább midest és hard carryt hoz, senkinek semmi kedve supportolni. De amint valakinek "megjön az esze", simán választ olyan hőst, ami snipernek nagyon fáj, és ebbe MINDEN egyes carry beletartozik, aki hamar közel tud kerülni hozzá (de ilyen ability hiányában egy Blink dagger is megoldja). Persze lehet rá Shadow bladet építeni, de ez csak késlelteti a core-ok építését, és ha állandóan futni kényszerülsz, akkor meg aranyad sem lesz más itemekre, ezért értelmetlen szerintem Snipert váalsztani. Igen, nagyon tud dominálni, ha jól el van feedelve. De ilyen később meglehetősen ritkán lesz, hidd el.


Az összes herot pedig ne úgy próbáld ki, hogy random elkezdesz vele játszani, előtte olvasd el a képességeket legalább, de jó, ha kicsit el is gondolkozol: vajon milyen roleba (tudod a role-okat, nem? ezt nagyon hosszú lenne elmagyarázni, de a Wikin ezt is megtalálod) tartozik, ebből következően milyen item kell rá, milyen herokkal működne jól, kik ellen működne jól stb.


Aztán ami még jó dolog, hogy videókat nézel. Itt van pár "guide" ezen a playlisten: https://www.youtube.com/playlist?list=ELxOElBco9jgE


Nyugi, ez nem olyan guide, ami megmutatja, hogy mit építs egy hősre stb. Ez egyszerű elméleti Dota (ami nagyon kell hozzá), pl. 1 armor hány %-al növeli meg az EHP-dat (effektív HP, a lényege, hogy ha X armorodvan, akkor nem Y damaget kapsz fizikai sebzésből, hanem Y-nak X%-át - közel sem ilyen arányban, de a lényeg érthető, nem?)


Ami még hasznos lehet az az, hogy távol tartod magad MINDEN olyan guidetól/ingame dologtól, ami build ordert mutat. Akár itemek szempontjából, akár spellek szempontjából. MINDEN situational! Függ attól, hogy melyik lanere mész, függ az enemytől, függ a saját teamedtől, nagyjából mindentől. Szóval ilyen ezt-és-ezt buildelj ekkor-és-ekkor és ezt és ezt a spellt levelezd ekkor és ekkor SOHA, de SOHA ne használj! Többet árt, mint használ, mert nem gondolod át, hogy miért jó rá az az item (vagy éppen hogy miért NEM jó abban a szituációban...), akkor 0 lesz a tudásod, amire szükség van Dotában.


Mit mondjak még? Ne menj egyből rankedezni (egyből level 13-on). Nekem már 400 órám van (jön a hate hogy milyen kevés....) és még egyszer sem rankedeztem. És ne fókuszálj 1, vagy akár 2 herot, hanem tanulj meg többet legalább elméletileg játszani, és csak néhányat "masterelj" (de ezek ne a béna herok legyenek, akiket bárki counterel! lásd Sniper, Riki, Drow, Bounty stb).


És nézz meccseket. Ne random meccseket, hanem verseny meccseket, én pl. TI-t szoktam (nem, nem vagyok Na'Vi fanboy...). Ne úgy nézd, hogy ez k***a jó tehát én is ezzel és ezzel a heroval jövök majd és ezt meg ezt buildelem rá, mert ugyanúgy situational. Szerintem a meccs nézésnek az az értelme, hogy tanulj belőle, nem pedig hogy lemásold amit látsz (pláne ha az nem lenne jó). Csak néha gondold át, hogy miért jó az a hero az adott felállásban (általában a kommentár is elfogja mondani, és így még ellenőrizheted is magad), miért jó az az item stb. Ja, és a versenyeken bannolt herokat ne csodálkozz, ha nem érted :D Megfigyeléseim szerint nem olyan herokat bannolnak, ami nem lenne jó ha ellenük játszana, hanem olyan herot, amit tud az ellenfél csapatból valaki jól játszani ("respect ban").


Szóval ennyi (kíváncsi vagyok, milyen hosszú lesz a válaszom...). Ha bármi kérdésed van, nyugodtan írj, szívesen segítek :)

2014. okt. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

bakker 3-as, vehetsz új klaviatúrát :D


egyébként 108 hero van a játékban mindegyiknek megvan a maga nagyon előnyös képessége és mindenki másképpen erős. a dotában igazából a profi meccseken jelenik meg leginkább az a lényeg, hogy nincs olyan, hogy imba meg erős hero, hanem az ellenfél heroi nem jók a te általad pickelt hero ellen. ott ugye captains mode-ot játszanak, tehát lehetőség van egymásra rápickelni, az ő heroik ellen hozni egy olyat, ami valamiért üti őt, akárcsak a kártyában az erősebb lap. ebben a módban lehetőség van banolni is herokat, tehát a te herodra veszélyes herot kivenni az ellenfél lehetőségei közül. ilyet általános pub meccseken nem nagyon játszanak, mert úgy sem vennék komolyan.

a healeléses dolog egyébként nem szintfüggő, minden szinten könnyen üthető vagy healelhető egy karakter.

itemek terén vannak, amik egy adott időintervallumon keresztül töltenek, van ami instant tölt bizonyos hpt. több heronak is van heal képessége, amik milyensége függhet az adott szituációtól, de lehet általános is. harmadiknak ott a regen rúna, amit a folyóban felszedve maxra tölti a hpt/manát. sajnos elég sok meccsre van szükség, amíg erre magától rájön az ember, nem könnyű leírni a részleteket.

2014. okt. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.


Igen, a regen runet kihagytam. Bár nem nagy a lehetősége, hogy pont páros játékpercben egy rune spotnál harcoltok (mi értelme lenne a folyóban harcolni, ha csak nem Roshanért?), ahol ÉPPEN egy Regen rune spawnol? :D Egyébként az is over time tölti fel a HP-d, és ha megütöd közben az adott hőst, akkor ugyanúgy abbamarad, mint egy healing salve. De persze, ez is egy lehetséges magyarázat.

2014. okt. 21. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hú,hát nagyon szépen köszönöm : D igen lennének kérdéseim,ha esetleg van steamod felvehetnél vagy felveszlek én nemtudom mennyire publikus ez. mykee8821

Könnyebb lenne és egyszerűbb ott kérdezgetnem mint ide fellépni.

2014. okt. 21. 19:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!