Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lett divat, hogy a...

Miért lett divat, hogy a programok nem a rendszer GUI elemeit használják?

Figyelt kérdés

Egyes szoftverek (pl. Steam, Chrome, Adobe termékek) saját GUI elemeket használnak a gombok, menük megjelenítéséhez, de már az ablak keretét is sajátra cserélik (Windowszon és Linuxon egyaránt).

Miért jó ez? Engem baromira irritál, hogy minden ablak máshogy néz ki.

Korábban a Java alkalmazásokat is gyűlöltem ezért, de azok javuló tendenciát mutatnak.


2014. okt. 20. 17:35
 1/7 Tengor ***** válasza:

Egyszerűbb saját keretrendszert írni, mint mindegyik platformra a saját ablakozó rendszerét használni.

Ha megnézed a Steam klienst, teljesen olyan mint a weboldal. Nem nézne ki jól egy szokványos kinézettel az alkalmazás, amiben aztán van egy weblap.

2014. okt. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Oké. És Chrome-nál miért jó ez? Mert megcsinálták, hogy használja a használt WM-et, de alapból saját designnal jelenik meg.

Az Adobe termékeit meg pláne nem értem meg. Ott csak Windows és (egyes esetekben) OSX a támogatott.

2014. okt. 20. 17:46
 3/7 Tengor ***** válasza:
A OSX már elég nem? Lefejlesztettek egy saját környezetet, akkor miért ne használják ott is, ahol esetleg nem lenne közvetlen igény rá?
2014. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Mert undorító. :)
2014. okt. 20. 17:57
 5/7 SimkoL ***** válasza:
Delphi-ben írogatok, van vagy 100 féle skin-em. A program 'hangulatához' illőt húzom rá mivel a windows-é minden gépen más és más lehet - és ráadásul pocsék is -.
2014. okt. 20. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Pont ezért gyűlölöm a saját megjelenést. Ha nekem egy sötét téma van beállítva, ne virítson már a képembe egy ablak sem az élénk színeivel vagy fehér háttérrel. Vagy épp fordítva.
2014. okt. 20. 18:38
 7/7 anonim ***** válasza:
Azért van ez, mert aki írta vagy producerelte a szoftvert, úgy döntött, hogy nem bízza magát a windows 8 vastag keretes szarjára, vagy az OSX gusztustalan szarjára, hanem saját GUI-t csinál. Ha nem tetszik, ne használd a programot, ha jól tudom, nem kötelező.
2014. okt. 21. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!