Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egyszerű 3D-s Program?

Egyszerű 3D-s Program?

Figyelt kérdés

Olyan 3D-s programot keresek amihez lehet letölteni modelleket (konkrétan egy ember kellene) és szeretném ha ezt tudnám mozgatni és nem csak 1 statikus szobor legyen. Rajzhoz kell hogy jól lássam milyen különböző szögekből.

Az is j lenne ha esetleg tudnék rajta módosítgatni, nincs szükségem a legextrább programra, bármi megteszi ami az alábbi követelményeknek megfelel és lelek hozzá az interneten ilyen letölthető, mozgthatható, szerkezthető modelleket vagy az is jó ha esetleg alapból benne van.

Egy program (esetleg több) névvel tudnátok segíteni nekem és esetleg egy honlap névvel vagy egy kulcsszóval amivel rátalálok ezekre a modellekre. Köszönöm

(PS6-om is van de nem aktív a 3D-s funkció, de lehet abban egyszerűbb lenne megoldani)

Meghálálnám a segítséget!



2014. okt. 21. 19:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Cinema 4D ?
2014. okt. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 tabaki ***** válasza:

Blender: [link]

SketchUp: [link]

MeshLab: [link]

Wings 3D: [link]


Ha a modellt becsontozod, a Blenderben jól be tudod állítgatni. A szemlélésre, kisebb-nagyobb módosításokra a többi is jó. A .MAX kiterjesztésű fájlokon kívül (3D Studio Max) általában be tudod olvasni velük a népszerű 3D-formátumokat.

2014. okt. 21. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezzel azt mondod, hogy teljes egészében nekem kell felépíteni Blenderben majd a másik három program közül az egyikkel pedig csak "nézem" a kész munkát? Kicsit félreérthetően fogalmaztál, vagy számomra van csak este. Neharagudj letudnád írni újra?
2014. okt. 21. 20:50
 4/7 tabaki ***** válasza:
Nem. A Blenderrel mindent meg tudsz csinálni, de a többi is jó modellező, csak a részleges mozgatásra nincsenek berendezkedve.
2014. okt. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 tabaki ***** válasza:

Ja, ha már embert akarsz, ez is jól jöhet (és még a Blenderrel is jól együttműködik):

[link]

2014. okt. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az makehuman-al tudom mozgatni vagy csak passzív 3d modellek a benne levő karakterek?
2014. okt. 22. 18:19
 7/7 tabaki ***** válasza:

Megmondom őszintén: Nem tudom, hogy a mostani változat mire képes. Egyik régebbivivel be lehetett állítani a testhelyzetet, ami most az én gépemen van (1.0 alpha), azzal nem. Mobilnetről nem akarom a kurrens 160 megás változatot letölteni, ha korlátlan neten leszek, kipróbálom. MHX formátumba exportálva a Blenderben használható csontozott változatot menthetsz. Ez a Blenderbe a File > Import > MakeHuman (.mhx)... segítségével hozható be (ha ilyet nem találsz, jelezd, közlöm a teendőket).

[link]

[link]

A mozgatáshoz azokat a karikákat vagy miket kell megfognod a JOBB egérbillentyűvel. R billentyű megnyomása után az egérrel forgathatod a megfelelő testrészt, vagy ahol lehetséges, G megnyomása után odábbviheted. Mindkét esetben a BAL gombbal vagy Enterrel érvényesítheted a változtatást.

[link]

Amikor mindent beállítottál, a Ctrl+Tab kombinációval léphetsz ki ebből az úgynevezett Pose (vagyis a pózt bneállító) módból, és ugyanígy léphetsz vissza.

[link]

Bővebb információkért keress tutorialokat:

[link]

Itt van néhány próba tőlem, látható, hogy a kapkodásban egy kissé elbénáztam, és néhol nemkívánatos módon torzult a modell. Ez csak az én ügyetlenkedésem, némi gyakorlattal sokkal szebben is beállíthatod. A póz is meglehetősen idétlenre sikeredett, de az talán látható, hogy nem az alaphelyzet:

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2014. okt. 22. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!