Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik videoszerkesztővel...

Melyik videoszerkesztővel tudok kivágni a videó képéből?

Figyelt kérdés
Szóval van egy elég hosszú és nagy felbontású AVI videóm, ehhez kéne egy program, amivel ki tudom vágni a kép közepét. Szóval semmit sem akarok csinálni vele, nem kell semmi hiperszuper program, csak le akarom vágni a két szélét a videónak, hogy csak a közepe látszódjon.
2014. okt. 23. 20:47
 1/7 A kérdező kommentje:
Ja és ami fontos, hogy lehetőleg maradjon utána meg jó minőségben.
2014. okt. 23. 20:48
 2/7 tabaki ***** válasza:

Avidemux.

[link]

Videó > Szűrők > a Transform menüben: Vágás, duplakatt után beállítás

ha az eredeti képméretet vissza akarod kapni, utána ugyanitt: Átméretezés, duplakatt után beállítás.

Okézás után: Fájl > Mentés > Videó mentése...

Azt hiszem, Windowson nincs magyarítva, de a fentiek alapján talán megtalálod.


Valószínű, hogy a VirtualDub is tudja:

[link]

2014. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszi, az avidemuxot letöltöttem, kijelöltem, hogy mit vágok ki belőle, de hogy kell elmenteni?

[link]

Ott beraktam, megvan mekkorára vágtam ki, de hogyan tovább? Ha a kis ablakból kilépek, a videón nem változik semmi. Viszont ezen az ablakon nem látok semmi olyat, hogy oké vagy mentés (illetve csak a szűrő mentése van a bal alsó sarkában, de az más..)

Tudsz segíteni?

2014. okt. 24. 17:33
 4/7 tabaki ***** válasza:

Igazad van, a szűrők ablakában csak Előnézet és Bezárás gomb van (egyébként az előnézet-ablak becsukása is rögtön bezárja). A videó mentése csak ez ezután következik, és a kiválasztott módosítások eközben hajtódnak végre -- tehát mentés előtt nem kell látszaniuk.


Egy dolog közben még az eszembe jutott: Ha a videó az alapértelmezett Másolás módban van, értelemszerűen nem lehet rajta változtatni (az ugyebár nem volna másolás). Ezért azt az opciót be kell állítani, lenyitása után a használni kívánt tömörítőkodek kiválasztásával. Ez lehet bármelyik, de érdemes néhány próbával tisztáznod, melyiknek a méret/minőség aránya tetszik leginkább. Ha a beállítást másoláson felejted, a linux figyelmeztet a teendőkre, de úgy rémlik, a Windows nem, csak éppen nem hajtja végre. Mindezt csak arra az esetre mondom, ha alapesetben mégsem úgy ütne ki a mentés, mint kéne.

2014. okt. 24. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Huh.. először is szögezzük le, egyáltalán nem értek az ilyen programokhoz és a gépekhez. A mondandód 2. feléből nem sokat értettem. De még mindig nem tudom elmenteni. Mármint leokéztam a kivágást, elmentettem a videót, megnéztem, de nem változott rajta semmi, ugyanúgy nem látszik a kivágás.

Tudom, hogy hülye vagyok, de megpróbálnád elmagyarázni? Lehetőleg úgy, mint egy retardáltnak :D

2014. okt. 24. 19:46
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaj, közben sikerült felfognom, és sikerült megcsinálnom! Köszönöm!:)
2014. okt. 24. 19:52
 7/7 tabaki ***** válasza:
Gratulálok! :)
2014. okt. 24. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!