Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7 vagy windows 8.1?

Windows 7 vagy windows 8.1?

Figyelt kérdés
Éppen operációs rendszer vásárlás előtt állok az új számítógépemre a win7 és win8.1 között vacillálok ti melyiket választanátok?
2014. okt. 25. 17:35
 1/6 anonim ***** válasza:
egyértelműen win7, a 8ast feltenném rá virtuálisnak, ha érdekel, hogy milyen(utóbbi persze tört lenne)
2014. okt. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha mindenképp venni akarsz (bár ez magán célra értelmetlen), akkor 8.1. Főleg mivel win7-et már hivatalosan nem is árulnak. Max, ami raktáron van még azokat eladják.

Szóval én a helyedben 8.1-et vennék, mert a win7 is lassan kimegy a divatból. Jövőre jön a 10, nem éri meg 7-est venni.

2014. okt. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

"egyértelműen win7, a 8ast feltenném rá virtuálisnak, ha érdekel, hogy milyen"

Mintha a Win 8 az valami béta verzió lenne, úgy mondod.


Win 7-et már kár felrakni, lecsengett. Semmi hátrány nem fog érni, ha a 8-ast rakod fel, a 7-es funkciói megvannak benne, és emellett pl. gyorsabban bootol, illetve kevesebb erőforrást igényel. Csak azért, mert a 8-asban nincs Start menü, kár sírni, igazából elég szánalmas is, hogy egy csomó ember ez alapján ítéli meg, és úgy állítja be, mint valami teszt verziót.

2014. okt. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tamasoft ***** válasza:

Win 8.1-est választanám helyedben, mert korszerűbb.


Ez a téma az elmúlt 20 évben visszatérően mindig fölmerül. Sokan mindig az eggyel korábbi verzióra esküsznek, de úgy tűnik általában, (tapasztalatom) hogy az újabb többnyire jobb is. (ez alól persze van kivétel is)


Képzeltétek volna, hogy valaki a win98-tól is félt az elején? Sőt win95 tagadók is voltak. Aztán meg jött az XP, és utálták az emberek, inkább siratták a win 98-at. Ma is vannak, akik az XP-tartják a legjobbnak. A win7 nagyon jól sikerült, de pár év eltelt, és a win8 ma már ugyanazt (is) tudja, csak kevesebb erőforrást használva.


És vannak a bevallottan rosszul sikerült rendszerek (nevezzük ezredfordulós oprendszereknek), ezek pedig win2000, az ME, és ráadásnak a Vista.

2014. okt. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsaitokat én is rengeteget rágódtam a dolgon, olvastam róla de a windows 8.1-re esett a választásom! :)
2014. okt. 26. 10:31
 6/6 anonim ***** válasza:
#4: a vicc az, hogy sok helyen még mindig Vista-val árulnak pl laptopokat :D szégyen..
2014. okt. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!