Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ismer erre valaki egy célirány...

Ismer erre valaki egy célirányos, egyszerű programot?

Figyelt kérdés

Olyan program kéne nekem, ami egyedül, és csakis egyedül arra használható, hogy egy listából kiválasszam, hogy hangfelvételnél (pl. egy hangröggzítő programmal) melyik forrást használja a rendszer, pl.: belső mikrofon, stereo mixer, stb.

Kb. úgy, mint ami implementálva van az Audacity-ben, DE FONTOS, hogy csak ezt tudja a program. Hangröggzítő programok itt nem jöhetnek szóba. Előre is köszönöm!



2014. okt. 26. 11:49
 1/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Ilyen program lehet, hogy létezik (ha valaki önszorgalomból megirta - hiszen ezeket szabályosan ki tudod választani a hangkezelőben)


Esetlegesen szóba jöhet még a nircmd mint "mindenes" program (ez nem csak ere jó - ezt a feltételt nem teljesiti - de ezzel ki tudod választatni, azt, hogy a a programok melyik eszközt használják hangrögzitésre vagy lejátszásra)


[link]


pl. nircmd setdefaultsounddevice "Line In"


Sok sikert

Üdv.

2014. okt. 26. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"hiszen ezeket szabályosan ki tudod választani a hangkezelőben"


Nem, nem lehet, legalábbis XP-ben nem. Ott csak azt tudom kiválasztani, hogy mik közül tudnék egy olyan programban választani, ami erre képes.


Egyébként arra kéne, hogy egy teljesen laikus rokonomnak egy video-útmutatót tudjak arról csinálni, hogy hogyan tudná használni az onlinediktalas.hu-t a diktafonra felvett riportjai legépelésének megkönnyítésére.

Ehhez kéne beállítani aktív felvételi forrásnak a stereo-mixert, de erre én csak az Audacity-t ismerem, az pedig eléggé macerás lenne az esetében, hogy csak ezért egy komplett stúdióprogramot letöltsön.


Esetleg akkor leírnád, hogy hogyan lehet a nircmd-vel beállítani felvevőnek a "stereo-mixer"-t?

2014. okt. 26. 13:03
 3/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Szerintem pedig igen is be lehet állitani szabályoson is a hangrögzitó eszközt :


Job egér gomb a hangszóró ikonon a system trayban - Hangtulajdonságok beállitása (vagy Start menű - Beállitások - Vezérlőpult - Hangok és audioeszközök) - Hangerő fül - Speciális gomb - Beállitások menűpont - Tulajdonságok menű - Felvételhez választási lehetőség OK gomb. Ezután a kivánt rögzitőeszközhöz rajkd be a pipát.


Kép : [link]


Amúgy a nircmd-ben a következő módon lehet a dolgot megoldani ha működbe XP alatt, de sajnos csak vista/win/ alatt megy :


nircmd setdefaultsounddevice "stereo-mixer" default_record


Ahol az idézőjelek közé az eszköz pontos nevét kell beirni


Sok sikert.

Üdv.

2014. okt. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!