Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék gif animációt...

Zsolt Pereces kérdése:

Hogyan tudnék gif animációt készíteni egy videóból és egy álló képből (megakadtam már az elején)?

Figyelt kérdés

Adott egy 9mp-es videó, amit átalakítottam gif-re, majd van egy bmp. kiterjesztésű képem, aminek a közepén egy ovális részen szeretném a mozgó gif-et lejátszani!

Hogyan tudnám azt megoldani, hogy az álló kép mögé betegyem a gif-et és az az adott helyen látszódjon is?

Gondolom először az álló képből ki kell vágni valahogy azt a részt, ahol a gif-et látni szeretném! De sajnos ez sem megy, túl kezdő vagyok hozzá! Van Photoshop-om és Jack Animation Shop-om! Segítséget köszönöm!



2014. okt. 27. 17:39
 1/1 Drone007 ***** válasza:

Úgy érted Jasc Animation Shop? Az egy jó kis gif animátor progi. kicsit öreg, de jó.

Készítsd el Ps-al az "álló képet" úgy, hogy a felesleges részt vágd ki (vagy maszkold ki) a képről. Egyesítsd egy layeren a lyukas képet (ha nem tudod hogy kell, mentsd el png-ben a lyukas képet, de úgy hogy a background layer ki legyen kapcsolva, tehát a közepe transzparens legyen, majd ezt a png-t nyisd meg ps-ben.) A lyukas kép és a gif méretei egyezzenek meg!

Az animation shopban nyisd meg a gif-et.

A photoshopban tedd vágólapra a transzparens lyukas képet (Ctrl+C), majd az Anim.Shop képkockáira másold rá (Ctrl+E). Az fontos, hogy a gif transparens alapú legyen. Ha nem ilyen nyiss egy új transzp animációt, és másold át rá az összes képet (összes kijelöl, másolás, beillesztés...)

Azt sajnos nem tudom, hogy lehet-e minden képkockára egyszerre rámásolni a képet, de talán van valami batch mód, vagy hasonló, amivel meg tudod oldani, hogy ne kelljen egyesével másolgatni.

2014. okt. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!