Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a rendszer újra tételtől ( bővebben lent )?

Figyelt kérdés

Az összes ismerősöm és itt gyk-n olvasott válaszolók és kérdezőkről is azt vettem észre hogy szó szerint félnek a rendszer újratelepítésétől, és inkább szenvednek a visszaállításokkal több órát vagy akár egy vagy több napot is mint hogy pár perc alatt átmentenék a rendszerpartíción lévő dolgaikat egy másik partícióra és max 3-4 óra alatt újratették volna a rendszert teljesen és ( legalább is az ismerőseim ) ferde szemmel néznek azokra akik nem szenvednek hanem újrahúzzák az egész rendszert...


Miért ilyenek ezek az emberek, illetve ti hogy vagytok ezzel vagy mit gondoltok erről az egészről?



2014. okt. 29. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá, és félnek, hogy elrontják.
2014. okt. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy félnek. Én sem telepítem a rendszert állandóan újra ha valami problémába ütközök. Ha nem feltétlenül szükséges akkor én is inkább tökölök a helyrehozásával, minthogy újrategyem.

Lehet tanulni is belőle elég sokat.

2014. okt. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Pontosan. :D Neked biztos könnyű, mert ahogy látom, nagyon kened-vágod a dolgot. Én sajnos csak felhasználói szinten értek a gépekhez, ezért minden komolyabb művelettől kicsit tartok. Ha elrontom, ott maradok gép nélkül (ami borzasztó), és vihetem szerelőhöz, aki majd busás pénzért kijavítja a hibámat.


Egyébként én pont ott tartok, hogy a régi gépem újra kéne telepítenem. Kaptam is egy XP telepítő CD-t egy ismerőstől (újabatt nem hiszem, hogy bírna szegény), de azóta is csak nézem, mert félek belevágni. :( Viszont szegény gép már annyira lassú és borzasztó, hogy attól tartok, vagy egy profi ember kéne aki átnézi, vagy egy újratelepítés. Profira nincs pénzem, ráadásul ahogy látom, egyik informatikus sem ért igazán a dolgához, ezért már nem is bízom bennük. Szóval még kicsit nézem azt a telepítő CD-t, aztán majd ha összeszedtem a bátorságom teszek egy próbát. (@_@)

2014. okt. 29. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 P.O.C. ***** válasza:
100%

Ne csak a netzezésre és szórakozásra használt gépre gondolj.

Vannak olyan gépek, aminek az eredeti szoftverkörnyezet és beállítások visszaállítása is napok kérdése. Főleg ha a legális szoftverek is vannak rajta. Aminek a telepítőkódjait már rég elvesztette a felhasználó. Ilyen esetben megéri fél napot rászánni a takarításra, víruskeresésre.


Sok ismerősöm van nekem is, aki egy partíciót használ. Az adatokat az asztalon tárolja fizikailag is. Gőze nincs arról se mi az hogy partíció. Összegyűlik neki egy csomó fénykép, és sok le torrentezett szarság. Utána csak fogja a fejét hogy hova mentse le azt a temérdek adatot, tartalék vinyó vagy külső vinyó hiányában, hogy újra tudja rakni a gépet.


A másik meg a hozzá nem értés valóban. Félnek tőle, hogy még akkor ilyen se lesz.

2014. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 9 perc alatt teszem vissza a c meghajtót ha valami gond van. Hála a Norton Ghost 15.-nek. Igaz, hogy utánna még frissíteni kell a vírusírtót, de az is megvan pár perc alatt. Ja és mindig mentem a Firefox könyvjelzőjét, így még ezt is vissza állítom pár másodperc alatt.
2014. okt. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Lehet, bár nem értem, nekem mikor megkaptam az első gépem még egy p2-es win2000-el előtte ha azt mondom hogy összes 48 órányit gépeztem ( suliban ) akkor lehet hogy sokat mondok, és még is gond nélkül újratettem xp-re...
2014. okt. 29. 12:37
 7/10 anonim ***** válasza:
Ok, de amit meg lehet javítani azt javítjuk. amit nem azt kidobjuk. :)
2014. okt. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A hozzá nem értés valóban nagyon rossz, de a serial kóddal én is megszívtam már, de hála az internetnek, találtam olyan programot ( bár utólag rájöttem az AIDA64 is tudja ) hogy kiadja a telepített programok serial kódját amit ki lehet írni pl füzetbe mint ahogy én is csináltam... a másik hogy nem tudom elképzelni hogy a mai világban hogy ne lenne legalább egy olyan ismerőse vagy rokona bárkinek is akinek van számítógépe aki megcsinálná vagy megmutatná neki hogy mit hogy kell, én nem tudom de ez a telepítés dolog mint ha jött volna magától attól független hogy előtte sosem csinálta olyat, de viszont most így hirtelen nem tudom mik de nagyon sok olyan dolog van gépekkel és programokkal kapcsolatban amit haveroktól/rokonoktól kérdeztem meg, lestem el meg volt pár olyan dolog amit én tanítottam meg másoknak... meg olyan is volt már ( Szintén a P2-P3-as gépeim idelyében ) hogy vagy képernyőmentéssel vagy füzetbe kiírással mentettem el hogy mit hogyan kell csinálni... és tényleg a képernyőmentés hogy hogyan kell megcsinálni, hogy mivel és hogyan tudom elmenteni azt is egyik haverom tanította...
2014. okt. 29. 12:46
 9/10 anonim ***** válasza:
72%

(3-as válaszoló vagyok.)

Örülök, hogy te ennyire ügyes vagy, és persze, büszke is lehetsz magadra, de ettől még másokat nem kell tök hülyének nézni. Nekem speciel sem rokonom, sem ismerősöm nincs, akit megkérhetnék, hogy segítsen. Interneten meg hiába olvasok utána száz helyen is, tapasztalatból tudom, hogy nem mindig megy minden úgy, ahogy azt leírják.

De csak hogy hozzak egy példát, hogy talán jobban megértsd: van egy ismerősöm, aki szinte egyáltalán nem főzött eddig. Most mégis arra kényszerült, hogy főzzön magára. Én nagyon jól főzök, bármit el tudok készíteni, talált hozzávalókból is kigondolok valami finomat saját kútfőből. Kedves ismerősnek lediktáltunk egy teljesen egyszerű mezei zöldségleves receptet, szinte lehetetlen elrontani. Lépésről lépésre írtuk neki, mint a gyerekeknek. Mégis sikerült elrontania, elég durván; pedig az ember (főleg valaki olyan, mint én, aki gyerekkora óta főz) azt hinné, hogy ilyen orbitális bakit elképzelhetetlen elkövetni, neki mégis összejött. Pedig mondhatnám én is, hogy le volt írva, meg nézhetett volna a neten segítséget.

Na ezek alapján szerintem én is ugyanúgy el tudnám rontani azt a neked pofonegyszerű újratelepítést, mint ismerősöm a pofonegyszerű levest.

2014. okt. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért van az, hogy az ilyen kérdésektől "kimegyek hegyesre" és egy hétig nem jövök a gyk.hu környékére sem...
2014. okt. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!