Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem jegyzi meg a jelszót?

Miért nem jegyzi meg a jelszót?

Figyelt kérdés

Win7 32 bit est telepítettem egyik ismerősöm gépére. Nagyszerűen működik minden, de a hálózati beállításoknál(DIGI), hiába jelöli be a jelszó megjegyzése jelölőt, minden egyes újra csatlakozásnál be kell gépelnie újból.

Hogyan lehetne megoldani ezt?



2014. okt. 29. 12:49
 1/2 Domján László Bp válasza:
Ugyan ebbe a látszólagos hibába estem bele én is a mai nap. Kiderült, hogy ha a gép direktbe van csatlakoztatva a DIGI-hez (nem routeren keresztül), úgy a DIGI nem engedélyezi az automatikus csatlakozást. Minden bekapcsolás után jobbra lent rá kell klikkelni az internet ikonjára, majd a felugró ablakban a "csatlakozás" ablakra. Megtévesztő hogy úgy néz ki mint ha újra be kellene írni a jelszót, pedig NEM KELL, MÁR MEGJEGYEZTE A WINDOWS! Azért válaszoltam ilyen sok idő eltelte után is a kérdésre, mert szerintem hozzánk hasonlóan mások is beleszaladnak ebbe a csapdába, közben minden renden van.
2015. aug. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A PPPOE kapcsolat automatikus indítása a rendszerrel


Egy ismerősöm gépén telepítettem újra a rendszert és felmerült a kérdés, hogy PPPOE kapcsolatot a Windows 7-ben, hogyan lehet automatikusan indítani. Elsőnek Nekem nem akart menni és akkor találtam eme jó kis megoldás leírását.


Nos természetesen beállítható, hogy ez a fajta kapcsolat is automatikusan csatlakozzon a rendszerbe való bejelentkezéskor.


Tehát miután beállítottad a PPPOE kapcsolatodat, megadtad a felhasználónevet, jelszót és csatlakozott a netre, kattints az Értesítési területen lévő hálózati ikonra, és válaszd a Hálózati és megosztási központ szöveget (ha nincs az Értesítési területen az ikonja, akkor a Start Menü keresőjébe írd be, hogy hálózati és megosztási központ, és nyomj Enter-t).


A megnyíló ablakban a bal oldali sávban kattints az Adapterbeállítások módosítása szövegre. Itt kattints jobb gombbal a PPPOE kapcsolatra és válaszd a Parancsikon létrehozása parancsot (közli a Windows, hogy itt nem tud létrehozni és kívánod-e a parancsikont az asztalon elhelyezni, mondd neki, hogy igen).


Most menj a Start Menü – Minden program részébe és kattints az Indítópult mappára jobb gombbal, válaszd a Megnyitásparancsot. Ezután ugyanitt válaszd a Megnyitás – All Users parancsot is. Mind a két mappába másold be az asztalon található PPPOE kapcsolat parancsikonját (ha bemásoltad mindkét mappába, akkor az asztalról már törölheted a parancsikont). Zárd be az ablakokat.


Most a Start menü keresőjébe írd be, hogy inetcpl.cpl, és nyomj Enter-t. A megjelenő ablakban menj a Kapcsolatokfülre. Itt jelöld ki a PPPOE kapcsolatodat és kattints a Beállítások gombra. Pipáld be a Beállítások automatikus észlelése jelölőnégyzetet, alulra pedig írd be a felhasználónevedet és a jelszavadat a PPPOE kapcsolathoz. Nyomj OK-t.


Ezután még pipáld be a Mindig az alapértelmezett kapcsolat tárcsázása jelölőnégyzetet, nyomj mindenhol OK-t, majd indítsd újra a rendszert, és ellenőrizd, hogy kapcsolódik-e automatikusan

forrás: [link]

2016. márc. 20. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!