Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehetséges, az hogy a pdf...

Lehetséges, az hogy a pdf fájlban található szöveget szerkeszteni?

Figyelt kérdés
Van egy adott pdf es szöveg, azt szeretném szerkezteni, a szöveghez írni STb ez lehetséges?

2014. okt. 30. 13:08
 1/6 Tengor ***** válasza:
Megerőszakolva igen, meg lehet mindenféle editorokkal játszani, de a PDF nem erre való elsősorban.
2014. okt. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Lehetséges szerkeszteni, de a szöveget már nem fogja újratördelni.
2014. okt. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1. válaszoló, milyen editorral lehet erőszakolva szerkeszteni, 2. válaszoló lehet szerkeszteni, mert amit letöltöttem kézikönyvet, az is be van szerkesztve.
2014. okt. 30. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:

A pdf-et nem arra találták ki, hogy utána átszerkeszdgesd, meg beleirogass. A fő funkciója, hogy a kész dokumentumokat közzé lehessen tenni úgy, hogy azt lehetőleg minden eszközön meg lehessen nézni, és mindenhol ugyanúgy jelenjen meg, mint ahogy kinyomtatva kinézne.


Persze, lehet próbálkozni, léteznek különböző jobb-rosszabb pdf-editorok meg konverterek, de az eredmény sokszor siralmas.

2014. okt. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

"lehet szerkeszteni, mert amit letöltöttem kézikönyvet, az is be van szerkesztve."


Bocs, de ne okoskodj olyasmiben, amihez lövésed sincs.


A pdf egy úgynevezett kimeneti formátum. Megszerkeszted az eredeti dokumentumot, gyakorlatilag akármilyen szerkesztővel - OpenOffice, Word, Excel, PowerPoint, de még akár Paintből vagy Jegyzettömbből is lehet egy kis trükkel pdf-et generálni -, majd amikor az eredeti dokumentum, a számodra kedves szerkesztőben elkészült, elmented pdf-be.

Úgyhogy beletőrődhetsz: azt a kézikönyvet sem közvetlenül pdf-ben szerkesztették és tördelték, hanem megszerkesztették Wordben/Publisherben/Scribusban/CorelDrawban/mittudoménmiben, és abból a kész dokumentumból csináltak pdf-et.


Megnyitni akár egy OpenOffice is képes a pdf-fájlokat, a kérdés már csak az, mennyire lesz elfogadható az eredmény, illetve mennyire lesz macera beleszerkeszteni.

De mi tart vissza, hogy rákeress arra, hogy "free pdf editor", vagy "pdf manipulator"? Netán arra, hogy "pdf to word"?


Nekem ha bele kell nyúlnom egy-egy pdf-be - igen, néha szükséges, mert munkatársaimnak hiába mondom, hogy bölcsebb lenne az eredeti .doc-fájlt átszerkeszteni, sajnos bevett szokásuk, hogy miután megvan egy dokumentum pdf-ben, az eredetijét lazán letörlik... - kisebb módosításokhoz OpenOffice-ban szoktam megnyitni. Ha komplett oldalakat kell kiszedni, arra van egy segédprogramom, most fejből nem tudom, melyik, a munkahelyi gépemen van, ha érdekel, megnézhetem a nevét. Meg van, hogy próbálkozok pdt->Word konverterekkel, de az eredmény általában siralmas. Sokszor egyszerűbb kimásolni a szöveget pdf-ből, formázatlanul betenni Wordbe, és újraformázni.

2014. okt. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ne ingyenes "free pdf to word" szarokkal próbálkozz
2014. okt. 30. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!