Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az mitől lehet, hogy Sony...

Az mitől lehet, hogy Sony Vegas 13 pro-ban renderelés után a videó 1-2 képkockája a videó közepéből van, és utána rendesen megy a videó elejétől?

Figyelt kérdés

Más szavakkal a videó elejére betesz 2 képkockát(egymás utáni) a videó közepéből valahonnan.


Semmi extrát nem csinálok, csak 3 klippből vágok össze 1-et. Semmi effekt.


2014. okt. 30. 17:05
 1/9 A kérdező kommentje:
Most az 1. videórészt hátrébb toltam 5 frammel és így 5 fekete frame van az elején, és jól indul a videó.
2014. okt. 30. 17:08
 2/9 anonim ***** válasza:

kódolási hiba. nem ismerem a vegast de nem is biztos hogy az hibázik. feltételezésem szerint saját kodekeket használ tehát lehet a lejátszóban is a gond.

(most lehet páran megköveznek ezért)

azt javaslom töltsd le a k lite mega codec pack-ot és advaced telepítési módban válaszd a lots of stuff-ot (azt hiszem valami ilyesmi)

próbáld meg újrarenderelni mert ha nem beépített kodeket használ akkor ez segíthet. én legalábbis ezt fel szoktam rakni a gépekre (lusta vagyok egyesével telepítgetni-frissítgetni a kodekeket) és nekem eddig még semmilyen kódolási problémám nem volt.

2014. okt. 30. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Isten mentsen meg bárkit attól, hogy felrakjon bármilyen codec packet, felejtsd el! Ráadásul gyanítom, hogy 64 bitzes a Vegas, szóval egy codec pack még akkor sem segítene, ha nem lenne ostobaság. Egyáltalán milyen formátumba renderelsz, milyen beállítással?
2014. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi majd megpróbálom.
2014. okt. 30. 18:00
 5/9 A kérdező kommentje:
2014. okt. 30. 18:09
 6/9 anonim ***** válasza:

#3 Kicsit tájékozódnál a 64 bitest is tartalmazza.. és tudom, hogy sokan szidják, meg a vlc az isten és más nem is kell.. Vagy mazochista módon külön-külön felrakni ami kell.

Nem mondom, hogy a legprofibb megoldás, de működik HIBA NÉLKÜL sok éve és rendereléssel és lejátszással sincs gondom soha. Igaz, némi finomhangolás nem árt néha...

2014. okt. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a képeket! A Sony AVC az nekem is bugos volt, használd a Mainconcept AVC-t helyette, azzal tudsz tisztességes, hibátlan H.264-et csinálni.
2014. okt. 31. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi, megnézem azzal is.
2014. okt. 31. 07:30
 9/9 A kérdező kommentje:

Még annyit szeretnék kérdezni, hogy:

- number of slices: utánaolvastam érdemes alapon(4) hagyni

- use deblocking: ha jól sejtem ez a rossz/gyenge kódolás miatt fellépő kockázódást tünteti el. Érdemes ezt bekapcsolni (18Mbps-os BDrip) -> (avg 4Mbps fhd) (anime) renderelése esetén, illetve mennyi referencia framet érdemes beállítani neki.


Még egyszer köszi

2014. okt. 31. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!