Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek melyik jobb...

Szerintetek melyik jobb operációs rendszer windows 7 64 bit vagy Linux?

Figyelt kérdés

2014. okt. 30. 17:49
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Windows 7 64 bit
2014. okt. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Ez nagyon attól függ mire akarod használi, ileltve milyen hardverek vannak a gépben. Mindkettőnek megvannak a hátrányai és az előnyei.


Linuxból sokféle van, alapvetően kevesebb helyet foglal, kevesebb memóriát zabál, így régebbi gépekre valamelyik linux disztró ideális lehet, eléggé személyre szabható ha megtaláltad a kedvenc verziód és ésszel használod. Ezenkívül kevesebb macera a vírusokkal. És ugye a legnagyobb előny, hogy ingyenes is.


A windows esetében ha hw-val nincsen gond és megfelelően futtatja, akkor ugye nem hátrány a nagyobb fogyasztás, ezenkívül az átlagfelhasználó jobban tudja kezelni, ehez van szokva. Éppen ezért sok minden nap használt program megvan rajta amit pl linuxokon nem találsz meg, csak a másolataikat, ami zavaró lehet. A driver támogatottásga nagyobb a win-nek, alapvetően kevesebb a macera nyomtatók/régi szoftverek telepítésénél, bár néha akár fordítva is igaz lehet(ritkán). A játékok a win7-et jobban fogják csípni mint a linuxot a directx miatt. A win7 már nem sok helyen kapható mivel elég régi operációs rendszer(2007 asszem), és nem is biztos hogy kap DX12 támogatást a játékokhoz, így lehet egy 8.1 jobb választás lehet, vagy ha esetleg kivárod a 10-es verziót. Remélem hasznos volt.

2014. okt. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, köszönöm a válaszaitokat. Csak azért kérdeztem ez t meg, mert most vettem egy új gépet és Linux-al adták.
2014. okt. 30. 18:05
 4/10 anonim ***** válasza:
55%
A Linux nem egy operációs rendszer.
2014. okt. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

#4: De igen, a Linux egy operációs rendszer, önálló rendszermaggal (kernel) és felhasználói kommunikációs réteggel (initrd). Az egy másik kérdés, hogy rengetegféle válfaja létezik.


A hardvertámogatás éppenséggel néha jobb Linuxon mint Windows-on, ha van egy nagy teljesitményű géped amely elbir egy komplexebb rendszert is, vannak Linuxok amelyeket bővitett driver-tárházzal adnak ki, és kérdés nélkül felismer olyan eszközöket, amelyek Windows alatt rég kiabáltak volna, hogy "Illesztőprogram telepitése..."

Grafikára szebb a Linux (gyakorlatilag teljesen testre szabható), rendszerintegritása stabilabb (kevésbé hajlamos az összeomlásra), és ahogy előttem is irták, gyengébb hardverre is optimalizálható szükség/igény esetén.

Végeredményben tényleg attól függ hogy mik az igényeid, a legtöbb 3D-s videójáték DirectX miatt Windows-ra készül, de pl. a munkához való (ld. Office) alkalmazásoknak meg van a tökéletes alternativája Linux alatt is.

2014. okt. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
40%

#2 vagyok

Lehet hogy tartalomkészítésre tökéletesek a linuxos megfelelői az MSoffice csomagnak, de akkor is sok a macera velük. Ugye más kiterjesztésűek a fájlok és ez több helyen is macerás lehet, főleg ha olyan géppel is kapcsolatba kerül ahol régebbi win/szoftverek futnának mivel azk nem feltétlenül kezelik jól a linuxos fájlokat.


Ja, igen. Amennyiben lecseréled windows 7 re az oprendszert, figyelj arra, hogy minden driver fel legyen telepítve(laptopnál főleg)(wifi,lan,vga) mivel a linux törlésénél ezek is törlődnek.


A hardvertámogatás.Hát. Én rendszergazdaként elég sokat szívtam amikor a kiöregedő xp gépeket lecseréltem Linux Mint-re. Ugye régi hang/videó kártya+nyomtató/fax is, amivel elég nehéz volt mit kezdeni elsőre. Persze ez az új gépén nem jelent gondot, de ha bármi régebbi dolgot használ, windows szerintem nagyobb eséllyel fog kedveskedni vele.

2014. okt. 30. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#6: Én Ubuntu Linux alatt egyedül a régifajta Canon tintasugaras nyomtatóval szivtam, ugyanakkor a régifajta videó- és hangkártyámat, amelyhez nincs már 7-hez illesztőprogram (ATI Radeon 9200 + Creative SB16 Live), a Linux tökéletesen elviszi, és kérdés nélkül felismeri.

Én is rendszergazda vagyok, valóban vannak gépek amik egyszerűen olyan összetételűek hardverileg hogy jobban együttműködnek Windows-al, el kell ismerni, de ez nem az általános.

2014. okt. 30. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Előzőhöz csatolnám:

A LibreOffice ismeri és kezeli a MsOffice formátumait, kicsit más a program elrendezése, MsOffice után valóban kis idő lehet megszokni, de formátumilag kompatibilisek.

2014. okt. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tom Benko ***** válasza:
Szubjektív véleményem: Linux. Szebb, gyorsabb, igényesebb, kevesebb vas is elég neki. Igaz, cserébe kicsit tanulni kell hozzá, de vezessen áramot, akinek ez probléma.
2014. okt. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Linux. Válaszd a jó oldalt!
2014. nov. 16. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!