Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Üdv. Androidnál nem viszi a...

Üdv. Androidnál nem viszi a netet a háttérben semmi?

Figyelt kérdés

Most vettem mobilnetet, azért fontos. Minden alkalmazás be van zárva, de nem viszi a háttérben? Csak mert például ha WIFIn van, hiába nem megy a youtube, értesít, hogy feltötöttek egy videót.

Android 4.1.2 (galaxy S Advance)



2014. okt. 30. 19:50
 1/7 anonim ***** válasza:

De megy. Az android átka. Minden egyes rohadt alkalmazásnak futni kell a háttérben. Ezért fogy a RAM, és ezért lassú a telefon. Ha facebookon vagy viberen kapsz üzenetet, akkor egyből jelzi, ami azt jelenti, hogy futott a háttérben.

Amúgy ha nem használod, akkor nyugodtan kapcsold ki a mobilnetet.

2014. okt. 30. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem :S Tehát akkor 200MB netet lefogja vinni gyorsan, nem úgy mint egyik ismerősöm windows phone-ján?
2014. okt. 30. 20:08
 3/7 A kérdező kommentje:
És ha űritem a memóriát a feladatkezelőből?
2014. okt. 30. 20:15
 4/7 anonim ***** válasza:

Fontos, hogy folyamatosan be legyen kapcsolva? A statuszbar-on ott van a kapcsoló és ki-be lehet kapcsolni. Ennyi.

Ha meg olyan a készülék, akkor lehet tiltani is az appoknak, hogy ne tudjanak mobilnettel a netre csatlakozni.

Valahol a beállításokban megtalálod, úgy tudom a hálózati beállításoknál van. Én passzolom, hogy pontosan hol mert MIUI-t használok. Abban meg totál máshol van.

2014. okt. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi, értem. Írogatásra használnám, mobil facebook oldallal, opera böngészőben,képeket kikapcsolva.
2014. okt. 30. 20:49
 6/7 anonim ***** válasza:

Régebben, a kezdetek kezdetén egy alkalmazással blokkoltam minden folyamat mobilnet elérését, csak a böngésző volt engedélyezve. Aztán egyre jobban elcseszték az alkalmazást, végül rájöttem, felesleges rá alkalmazás, egy gyári szeméttől mentes, rendesen beállított és tisztán tartott rendszer nem csinál a háttérben adatforgalmat. Meglepődtem a minimális adathasználaton, miközben azt olvastam mindenhol a neten, amit az első válaszadó ír. (A memóriakezelésről is csak később tudtam meg, hogy máshogy működik, mint Windows-nál. Egyátalán nem baj, ha kevés RAM szabad, így a task killer is ment a levesbe.)

Órákig be lehet kapcsolva a mobilnet, max. pár KB megy el. Sokszor a felhasználóban van a hiba, át sem nézi az alkalmazásai beállításait. Pl. a Youtube alkalmazásban a Beállítások/Átalános/Értesítések - Értesítések fogadása elől ki kell venni a pipát. A Gmail is szinkronizál alapból, azt is le lehet tiltani. Szinkronizálódnak a névjegyek és az alkalmazásadatok is, de mindent ki lehet kapcsolni, ami nem kell.

2014. okt. 31. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a segítséget.
2014. okt. 31. 09:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!