Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy oldhatnám meg ezt a...

Hogy oldhatnám meg ezt a hangtechnikai problémát?

Figyelt kérdés

Szóval van 2 hang különböző forrásokból. Egy mikrofonból származó beszédhang, és egy zene.


Az kéne megoldani, hogyha van beszéd az első csatornán, akkor a zene halkuljon el. Ha a beszédnek vége van, akkor mehet tovább normál hangerőn.


Lehet real time is, de elég ha egy vágó programban meg tudom oldani, pl. Sony Vegas.


Valaki kisegítene?

Ui: Ilyant használnak a rádióban is.



2014. okt. 31. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
A sidechain kompresszor az igazi megoldás (én csak a Waves féle sidechain cuccokat ismerem, azzal sajnos szét kell szedni a sztereó zenét 2 külön sávra, és egyszerre mindkettővel meg kell csinálni ugyanazt, hogy L->R sidechain), de ki tudod trükközni azzal, hogy a zenét lehúzod -12 -16 dB-re, egy busra rakod ki a két csatornát, és a busra egy -12 illetve -16 dB-s limitert raksz, így a beszéd agyon fogja nyomni a zenét, és amikor a beszéd elhallgat, visszajön a zene. Nem elegáns, de ha a program jó, nem jár nagy minőségveszéssel. Mindkettő tud élőben működni, ha van egy ASIO-képes hangkártyád maximum 2ms latencyvel.
2014. okt. 31. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Te vagy az én istenem! És látom nagyon benne vagy ebben a témában! Köszönöm a válaszod!! :)
2014. okt. 31. 16:41
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]


Picit szenvedőd, de jól használható

2014. okt. 31. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát, akkor már inkább Audition CC, ha már adobe, vagy ennyi pénzért simán lehet egy Edu-s Cubase-t is kapni. De amúgy Vegasban is össze lehet hozni ugyanúgy, az a képet is hibátlanul jeleníti meg.
2014. okt. 31. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!