Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szöveg mozgatása GIMP-ben,...

Szöveg mozgatása GIMP-ben, hogyan?

Figyelt kérdés
Szöveget írtam egy képre, de nem tudom elmozgatni. Annyit látok, hogy új layer-en van a szöveg.

2014. nov. 2. 16:04
 1/9 A kérdező kommentje:

Még jó, hogy miután kiírtam a kérdést, rájöttem.

Áthelyezési eszköz -> aktív réteg áthelyezése.

2014. nov. 2. 16:07
 2/9 A kérdező kommentje:
Egyébként annak mi értelme van, hogy az összes szöveget külön rétegre teszi?
2014. nov. 2. 16:22
 3/9 tabaki ***** válasza:

Így tudja szerkeszthető formában, tehát szövegként tárolni. Ha már biztos, hogy semmit sem változtatsz rajta, akkor a rétegeket össze tudod fésül képpé.

Egyébként nem egészen értem: Mivel épeszű vagy, amúgy is külön rétegeken tárolnád őket, mint minden függetlenül szerkesztendő képelemet, nem?

2014. nov. 2. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 tabaki ***** válasza:
+fésülNI
2014. nov. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Egyébként ha nem szövegként, hanem képként lennének rajta, az sem rossz. Azt meg kivágással tudnám mozgatni, nem?


Mondjuk nem túlságosan elegáns.

2014. nov. 3. 08:32
 6/9 tabaki ***** válasza:
Persze, hogy tudnád, csak egy-két átméretezés, forgatás után meg lehetne nézni a minőségét... Nem tudnál betűtípust váltani vagy egyéb formázást intézni, a szín megváltoztatása is problematikus, és biztosan van még egyéb gond is, ami most nem jut az eszembe. Szövegként tárolva viszont mindig frissen, minőségromlás nélkül rajzolja föl, szóval nemcsak elegancia kérdése.
2014. nov. 3. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Mi van akkor, ha az összes szöveg tulajdonsága ugyanolyan. Akkor sem lehetnek egy rétegen?
2014. nov. 3. 15:39
 8/9 tabaki ***** válasza:

Nem. Ez nem szövegszerkesztő. Mindaz, amit soremeléssel, behúzással, sor- és betűritkítással, ide-odazárásokkal intézni tudsz, még mindig elég szép egy grafikai programtól.

Ha az a cél, hogy együtt mozgasd a szövegeidet, leszel szíves egy rétegcsoportot létrehozni (rétegablak alatti mappaikon), és abba belepakolni őket.

2014. nov. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi! Majd kipróbálom!
2014. nov. 4. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!