Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy linuxban abszolut analfabé...

Egy linuxban abszolut analfabétának aki most akar váltani windows-ról linuxra melyik linuxot ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Kezd nagyon elegem lenni abból hogy 2 max 3 havonta újratelepítgessem a gépet és ezzel el*esszek egy egész vagy másfél napot... mert a sok használattól használhatatlanul lassúvá válik 2 hónap után... ezért szeretnék linuxra váltani de ugyanakkor kicsit félek és idegenkedem tőle hogy menni fog-e majd nekem a linux a windows után ( kb 7-8 éve van gépem de azon mindegyiken windows futott ) és vagy hogy mennyire lesz nehéz megszokni/beletanulni hogy mit és hogyan satöbbi...


a gépemet csak netezésre zenehallgatásra és filmezésre használom, néha kiírok 1-2 dvd-t meg skype meg hasonlók...


Szóval melyik verziót ajánlanátok nekem?



2014. nov. 5. 18:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha az új felület miatt félasz akkor javaslom a zorin os-t
2014. nov. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Az Ubuntu variációkból érdemes választani, ezekhez vannak leírások, fórumok, ha elakadsz könnyebben boldogulsz. A Linux Mint a legnépszerűbb Linux, jó szoftverösszeállítása van és benne vannak a kodekek is, van hozzá egy 50 oldalas pdf könyv is. A Zorin 9-re sokan panaszkodnak, hogy lassú.
2014. nov. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 tabaki ***** válasza:
Szerintem legyen Linux Mint. Nem majmolja ugyan a Windowst, de semmi mellbevágó nincs a kezelésében.
2014. nov. 5. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
És még egy érv a Linux Mint mellett: Ha problémába ütközöl (és fogsz, mivel kezdő vagy), az Ubuntu fórumon elég durván beszólhatnak neked ("mennyé vissza a windózho"), a LinuxMint fórumán viszont nagyon barátságosak és segítőkészek.
2014. nov. 5. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
35%
Ha hülye vagy a windowshoz, akkor én semmi mást nem ajánlanék neked, mert úgyse lesz jó! Windowst nem szokás egyszer sem újra telepíteni, hanem rendszeresen karbantartani és garantáltan semmit nem lassul. Nekem, öreg windowsosnak elhiheted! A windows, főleg biztonsági okokból szeret mindent dokumentálni, megőrizni, de nehogy már a ketrec rázza a majmot!
2014. nov. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem se bírja 2 hétnél tovább egy linux. mindig megtetszik valami más és azt rakom föl.
2014. nov. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
De ez csak azért van, mert sok szép és jó disztró van. Olyan mint egy cukrászdában: melyik tortaszeletet egyem?
2014. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Ugy tudtam hogy lesz ilyen válaszadó is... nem nem vagyok hülye a windowshoz... nem is egy ismerősömnek tartom karban és a gépét és szintén windowsosak... csak hogy én használom is rendesen, mivel sajnos jóformán semmi másra nem vagyok képes az egészségügyi állapotom miatt így szinte egyetlen elfoglaltságom a számítógépezés vagyis netezés, zenehallgatás filmezés valamint mivel lassan oda jutok hogy tolószékbe kerülök 99%-ban az interneten tartom az ismerőseimmel a kapcsolatot... és így a számítógépem 70% fölötti üzemidő aránnyal rendelkezik, és azt vettem észre ezzel kapcsolatban hogy minél többet megy annál hamarabb kell újratenni... próbáltam már tiszta üres tehát olyan MSDN-es telepítőt is amiben semmi sem volt integrálva valamint olyat is amiben benne volt minden kiadott frissítés.. és az alap telepítő sem bírta tovább mint az integrált... ha kevesebbet használom akkor sokkal tovább bírja... pl van egy ismerősöm akinek én tartom karban a gépét szoftveresen is és harware-esen is egy üzleti programot kivéve ugyan azokat a szoftvereket használja mint én, még az oprendszer is ugyan azzal a telepítővel lett telepítve, és közte és köztem az a különbség hogy egy héten jó ha egyszer bekapcsolja a gépét de akkor is alig megy 1-2 órát neki... és arra a laptopra akkor lett telepítve a rendszer mikor megvette és ennek már több mint két éve és olyan neki mint nekem egy hetes korában mármint gyorsaságra... volt már nekem is hogy több mint 9 hónapot bírt ki egy telepítéssel de akkor nagyon keveset használtam...
2014. nov. 5. 19:36
 9/20 A kérdező kommentje:
Meg igazából hogy mondjam nem mindig maga a rendszer szokott belassulni, hanem ott ahol írja hogy üdvözöljük... első telepítéskor tehát mikor megvettem a masinám 4 hónapig bírta a rendszer és akkor untam meg és raktam újra mikor már majdnem fél órája üdvözölt a windows... és hiába takarítottam ki ccleanerrel meg azzal a kiegészítőjével meg futtattam teljes vírus meg kémrobot meg mittudom én milyen keresést meg csináltam töredezettségmentesítést meg boot idő töredezettségmentesítést meg mindent nem lett jobb, mikor sikerült neki betölteni akkor meg olyan gyors volt mint mikor feltettem
2014. nov. 5. 19:41
 10/20 anonim válasza:

Már bocsi, de mi lassíthatja a windowst?

Tapasztalatom szerint legtöbbször és legnagyobb mértékben vírus, vagy malware. Találkoztam már olyan hátsóajtóval is, hogy alig bírtam bezárni.

Másik, a startup. Csak azt engeded indítani, amire éppen szükséged van.

Harmadik a szemét. Arra valók a cleanerek.

Ha hiba van, ott a fix it.

A winchester kötethibáit pedig időnként megkeressük és xp-től lefelé töredezettség mentesítünk.

Most épp egy közel hét éve telepített vistáról írok, ami a napi szórakozáson kívül folyamatos könyvelési munkára lett használva és az istennek nem akar lassulni. De van még mellettem két jó öreg xp-s is, amik a konfigurációtól függően elég fürgék.

2014. nov. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!