Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows 7-es a gépem,64 biten...

Windows 7-es a gépem,64 biten fut, áttudom állítani 32 bitre?

Figyelt kérdés
Van egy régi programom ami csak 32 bittel fut. Most vettem egy új gépet, rátetettem a windows 7-et, de elfelejtettem mondani, hogy én nem játszani szeretnék rajta, hanem egy régi programot használnék amihez csak 32 bit kell. Most áttudom én itthon állítani egyedül, vagy vissza kell vinnem a szervízbe?

2014. nov. 6. 17:22
 1/10 soccerway ***** válasza:
Fel kell telepíteni a 32 bites rendszert, átállítani nem lehet. De futnia kéne a 64-esen is elvileg.
2014. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem tudod átállítani, újra kell telepíteni rajta a rendszert, de azért többet is kell fizetned, mert meg kell venned a 32-bites rendszert is.
2014. nov. 6. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az meg a másik igen, amit az #1 mond: ami 32-biten fut, annak futnia kell 64-biten is.
2014. nov. 6. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Szirty ***** válasza:

"De futnia kéne a 64-esen is elvileg."


Sok 32 bites program van ami nem megy 64 bites windows-on. Sőt egy csomó olyan is, ami semmilyen Win7-en win8-on nem megy csak XP-n :-/

2014. nov. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha felszeretném telepíteni akkor azt írja ki, hogy 64 bites a rendszer és nem tudja telepíteni. Ezek szerint elszúrtam.


Most akkor kétféle windows 7 van 64 és 32 bites?

2014. nov. 6. 17:31
 6/10 anonim ***** válasza:

"Most akkor kétféle windows 7 van 64 és 32 bites?"


Igen.

2014. nov. 6. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. nov. 6. 18:03
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha 64Bitest telepitettél fel, még jó, hogy nem engedi a 32-t! Mi lehet az a régi és egyetlen program, aminek kedvéért visszafelé haladnál? Biztos van annak a proginak 64bites változata is, ha máshol nem, torrentoldalakon találsz. Linkeld ide azt a progit és majd keresünk.
2014. nov. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég sok olyan könyvelő program van, ami nem képes csak 32 bites XP-n futni....


Arra válaszolva, hogy 2 féle windows 7 van-e: nem, van kb 10-féle, csak első, és legfontosabb szempont az az, hogy 32 bites, vagy 64 bites.


Ezután jön az, hogy milyen típusú legyen: Starter, Enterpries, Home Premium, Pro, Ultimate, meg amit kihagytam.


"Ha 64Bitest telepitettél fel, még jó, hogy nem engedi a 32-t!"

Nagyon, de tényleg nagyon ritka az a program, amit 32 bites rendszerre fel lehet telepíteni, 64 bitesre meg nem. Direkt ezért is van a rendszermeghajtón 2 mappa: Program Files és Program Files (x86).

Minden, ami nem 64 bites, az az utóbbi mappába megy, ami 64 bites az a sima Program Files-ba.


De ha a program kódjába bele van írva egy ilyen kivétel, hogy sípoljon, ha a rendszer 64 bites, nem 32, akkor úgy ki fog akadni, mint a te programod, mert a programozók lusták voltak beleírni, hogy 64 bites rendszer esetén mit csináljon a telepítő.

2014. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Felhívtam a program készítőjét és kapok valamilyen kiegészítőt ami áthidalja majd nekem ezt a 64 bites problémát.
2014. nov. 7. 17:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!