Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen operációs rendszert...

Milyen operációs rendszert tegyek a régi p4-es laptopomra?

Figyelt kérdés
Eddig win xp volt, de már nem biztonságos. A win7-hez túl gyenge. Az ubuntu meg valahogy idegen számomra.
2014. nov. 11. 22:51
 1/7 Tengor ***** válasza:
Ezek alapján pedig csak egy linux jöhet szóba. XUbuntut próbáld ki!
2014. nov. 11. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 defi@nt ***** válasza:
Microsoft ThinPC
2014. nov. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

IBM T41

1 Gb DDR ram

1,4 GHz cpu

32 Mb video

2014. nov. 11. 23:17
 4/7 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem túl erős gép. Nekem egy Lubuntu van felrakva, alapjáraton 250 MB körül van a memóriahasználata (!!!), ha megy a Firefox, meg valami háttérzene, akkor is csak 500 körül mozog, szóval egy ilyen vígan elfutna azon a gépen.

Biztonságos, stabil és nem is olyan ronda. :D

2014. nov. 11. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 defi@nt ***** válasza:
Hát.. én erre a gépre csak XP-t tennék, abból is a csonkoltabb változatot (tinyXP)
2014. nov. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Debian LXDE-vel vagy lubuntu. Előbbit felraktam egy 512 MB-os Celeronos laptopra és szinte újjá varázsolta.


"Az Ubuntu meg valahogy idegen számomra."


Ha elkezded használni, akkor nem lesz idegen. De egyébként meg mindegy, gondolom úgy se fő gépnek használod, akkor meg tökmindegy hogy milyen színű gombbal nyitod meg azt a böngészőt.

2014. nov. 12. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 hypno ***** válasza:

Az XP pont olyan biztonságos mint volt.

Attól, hogy már nem fejlesztik és foltozgatják, nem lett kockázatosabb.

Sőt, mivel a vírusokat, egyéb kártevőket is már inkább az újabb rendszerek feltörésére fejlesztik, lehet hogy még biztonságosabb is mint volt.

2014. nov. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!