Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy wincseszter...

Hogyan lehet egy wincseszter tartalmát teljesen visszahozhatatlanul törölni? (bővebben kifejtem)

Figyelt kérdés
Van pár régebbi wincseszterem.Elakarom adni,de úgy,hogy valóban eltűnjön róla minden.Itt kicsit idéznék a múltból.Vettem évekkel előtt egy wincsesztert amiben úgy egyeztem meg az eladóval,hogy filmekkel együtt küldi.Aztán mégsem úgy küldte.Elmondtam ezt egy barátomnak aki azt mondta,hogy próbáljam ki a recuva programot.Na az visszaállította a wincseszter tartalmát.És végül nem csak a filmeket láttam hanem más egyéb tartalmakat is .(ezt nem részletezném) Nos mivel nem tudom hogy kifogja megvenni a wincseszteremet,és azt sem,hogy csinál-e rajta ilyen fájl visszafejtést...Így biztosra akarok menni,és teljesen letörölni ! Próbáltam mély formázást,még akkor is visszafejthető volt a tartalom.Olyan program,vagy módszer érdekelne amivel szinte gyári állapotba kerül AGYILAG ! Tehát felejtsen el mindent.Tiszta legyen mint egy üres papír.Ebben szeretném kérni a segítségeteket !

#internet #szoftver #winchester #HDD #merevlemez #program #formázás #adat visszafejtés #mély formázás
2014. nov. 12. 10:04
 1/7 anonim ***** válasza:

A profi hackerek szerint, hétszeres felülírásra, és/vagy fizikai formázásra van szükség ahhoz, hogy lehetetlen legyen bármit helyreállítani a merevlemezről.

Normális esetben 1x is megteszi, átlag ember után nem fognak kotorászni a profik.

2014. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Értem.Ezen a wincseszteren már volt minden.Az ha filmeket visszafejt,vagy zenét nem gond.De voltak rajta jegyzeteim.Gondolatok.Családi képek.És ez olyan személyes dolog.Akitől annó vettem azt a wincsesztert amit példaként említek azon is ilyen tartalmak is előjöttek,és nem csak a filmek.Egy program neve lenne jó...Vagy akár több program ami erre a célra jó.
2014. nov. 12. 10:22
 3/7 csacsi2 ***** válasza:

Gutmann módszerrel 35 menetben.

Sok "végleges" fájltörlő van ami erre képes, törli az nem használt, üres területet (ami fizikailag nem üres (Unused space/).

Amennyivel oprendszerrel együtt adod tovább a gépet használd az R-Wipe&clean -t, ez az összes géphasználat nyomát eltünteti és törli (fizikailag) a szabad területet ,vagy a meglévő fájlokat (Wipe) és egyebeket , tehát mintha még nem használta volna senki pl letöltési könyvtárat visszaállítja és a programok könyvtárában lévő összes előzményt is amit ált. takarító programok nem törölnek.

[link]


ha nem oprendszerrel együtt, vagy az nem lényeges akkor formázd le de ne gyorsformázással azt amin kényes adatok vannak.

2014. nov. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 csacsi2 ***** válasza:

Csak az üres terület törlésére képes a ccleaner is...

[link]

2014. nov. 12. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
válogass: [link]
2014. nov. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

O&O SafeErase


Ez után a program után garantáltan nem hozza vissza az adatokat senki!! Attól sem kell tartanod, hogy esetleg egy kíváncsi NSA vagy CIA ügynökhöz kerülne (haha) a vinyód :D


HVG cikk részlet:

A szoftver annyira komolyan veszi az adattörlést; hogy a szokásos DoD (U. S. Department of Defense, azaz az Amerikai Védelmi Minisztérium által szabványosított) felülíráson és törlésen felül még „nekimegy” a gépnek egy BSI törléssel (Federal Office for Information Security szabvány, ezt használja például az FBI is), sőt a végén még utoljára mindenre ráereszt egy ún. „Gutmann” törlést is. Ez utóbbi egy komplex matematikai műveleteken alapuló törlés-felülírás algoritmus. Az itt felsorolt metódusokat ráadásul harmincöt alkalommal ismétli meg a lemezen. Ebből talán már sejthető, hogy a kényes adatok visszanyerése ezek után gyakorlatilag nem lehetséges.


Hajrá...

2014. nov. 12. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen ! Mindegyik hozzászólás hasznos volt ! Csacsi 2 nek külön köszönet a képes kiegészítésekért. Az utolsó hozzászóló válasza is nagyon jó.! Köszönöm szépen mindenkinek !
2014. nov. 13. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!